Siti i Real rutinski do četvrtfinala

Fudbaleri Real Madrida rutinski su se plasirali u četvrtfinale Lige šampiona pošto su u revanšu na stadionu “Alfredo Di Stefano” pobijedili Atalantu sa 3:1.

Gosti iz Bergama su puni optimizma stigli na revanš nakon nesrećnog poraza prije tri nedjelje u Italiji, ali to nisu pokazali tokom 90 minuta na terenu u prestonici Španije.

Izabranici Đan Pjera Gasperinija su pokušali preko Robina Gosensa već u trećem minutu, ali ovaj fudbaler je morao daleko bolje da reaguje pred golom domaćih.

Uslijedila je prava fudbalska uspavanka sve do 34. minuta kada je Karim Benzema doveo Real u vođstvo. Sedamdesetom pogotku iskusnog francuskog napadača u Ligi šampiona prethodila je greška golmana Marka Sportijela, čiji pas je presjekao Luka Modrić i uposlio saigrača.

Do kraja poluvremena oprobao se na drugoj strani Ruslan Malinovski, ali je njegov snažan udarac završio pored gola.

Već na startu drugog poluvremena Real je mogao da riješi pitanje prolaska dalje da je u 53. minutu Žunior Vinisijus bolje reagovao pred golom Atalante.

Sve je bilo gotovo samo pet minuta kasnije kada je Rafale Toloi skrivio penal, koji je sudija Dani Mekeli poslije konsultacije VAR-a potvrdio.

Loptu je uzeo rekonvalescent Serhio Ramos, koji je u 60. minutu bio siguran sa kreča, pa je slavlje u Madridu moglo da počne.

Benzema je imao priliku da se dodatno približi Lionelu Mesiju i Kristijanu Ronaldu po broju golova u Ligi šampiona, ali je iz izgledne pozicije pogodio stativu.

Priliku za utješni gol za Atalantu propustio je Duvan Zapata, čiji je pokušaj u finišu meča osujetio Kurtoa, ali je to u 82. minutu uspjelo Luisu Murijelu, koji je postigao sjajan gol iz slobodnog udarca.

Nada da će gosti iz Bergama dati još dva gola i načiti čudo okončana je već u narednom napadu kada je Marko Asensio postigao gol u bliži ugao poslije asistencije Lukasa Vaskeza.

Porazom Atalante, Italija je ostala bez predstavnika u nastavku sezone u Ligi šampiona, dok je Real nastavio pohod na trofej koji čeka nepune tri godine.

Bomba De Brujnea, Gundogan ponovo u maniru rasnog strijelca, ovakav Siti može do “ušatog”!

Mančester siti je večeras rutinski eliminisao Borusiju Menhengladbah iz osmine finala Lige šampiona pošto je pobijedio sa 2:0, ukupno 4:0.

“Građani” su slovili za velike favorite onog trenutka kada je postalo poznato da će se sastati sa Menšom, a to je nakon prvog meča slavio i u drugom u Budimpešti.

Sve je praktično bilo gotovo poslije fantastičnog pogotka Kevina De Brujnea u 12. minutu kada je sa lijeve strane sjajnim udarcem savladao Zomera sa oko 20 metara.

Šest minuta kasnije, Foden je odlično probio po sredini i uposlio Ilkaja Gundogana kojem nije bilo teško da savlada golmana.

Do kraja poluvremena, De Brujne je pogodio prečku, dok je na drugoj strani svoju šansu imao Embolo.

Nastavak meča nije doneo previše uzbuđenja osim pokušaja Mareza, pa je Siti apsolutno zasluženo prošao u četvrtfinale Lige šampiona.

U ovom trenutku izgleda kao najveći favorit za osvajanje “ušatog”…

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com