Široki Brijeg ubjedljiv protiv Zvijezda 09

Široki Brijeg je danas sasvim očekivano na Pecari savladao slabašnu Zvijezdu 09 4:0 i došao do sedme pobjede ove sezone.

Sve je bilo riješeno već za sedam minuta. U prvoj minuti Dino Ćorić savladao je Miluna Avramovića, da bi samo šest minuta kasnije Viktor Angelov pogodio za 2:0.

Nakon toga Đelmić je zaprijetio za goste, da bi uslijedio prekid.

Naime, domaći navijači su postavili na tribini fotografiju sa likom hrvatskog generala Slobodana Praljka, a sudija Sabrija Topalović iz Zenice je odlučio nogometaše poslati u svlačionicu.

Nakon toga, navijači Širokog napuštaju tribine i uklanjaju spornu fotografiju, a meč se nastavlja. Uzbuđenja osim nervoze koja se prenijela na teren nije bilo.

U nastavku Široki je diktirao tempo, ma da su i gosti prijetili. U 68. minuti Angelov riješava pitanje pobjednika. Ostao je sam i neometano pogodio.

Gosti su tada potpuno pali, a domaći nastavili u istom tempu. Prijetili su Ćorić, Cipetić…, no ostalo je 3:0.

Ipak, u 82. minuti 4:0. Samo što je ušao u igru, Stipe Jurić pogađa za konačnih 4:0.