Šik heroj Češke – majstorija sa pola terena slomila Škote

Češka je debitovala na Evropskom prvenstvu pobjedom protiv Škotske 2:0 u grupi D.

Počela je mirno utakmica na “Hempdem parku” u Glazgovu. S početka imala je Škotska blag inicijativu, ali nije uspjela da je realizuje. Česi su vrlo brzo preuzeli kontrolu i to potvrdili u 42. minutu preko Patrika Šika. Poslije dva uzastupna kornera uslijedio je i treći, koji je doneo rezultatsku prednost. Uslijedio je centašut sa desne strane, a Šik je skočio i glavom zabio loptu u mrežu za minimalno vostvo na poluvremenu.

Da je heroj Češke, Šik je potvrdio u 52. minutu, i to ne bilo kakvi golom. On je sa 45 metara nadmudrio golmana Maršala i zatresao gol Škota. Ovo je ujedno i gol sa najveće udaljenosti u istoriji Evropskih prvenstava.

Do kraja Česi su nastavili sa ofanzivnom igrom i pritiscima na gol Škota, ali rezultat se nije mijenjao.

Češka je sada prva na tabeli zajedno sa Engleskom, koja je slavila protiv Hrvatske, s tim što Česi imaju bolju gol razliku.

Naredni meč Hrvatska i Češka igraju 18. juna na istom stadionu, dok se Engleska i Škotska sastaju istog dana, ali na “Vembliju”.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com