Rukometašima Bijeljine bod u Nevesinju

Derbi drugog kola prve M-tel lige Republike Srpske u rukometu.

RK Hercegovac ( Nevesinje ) : RK Bijeljina 26:26

U derbi utakmici 2. kola u Nevesinju protiv prošlogodišnjeg vicešampiona Prve lige igrači Bijeljine su osvojili zaslužen bod.

Prvo poluvrijeme je pripalo kvalitetnoj ekipi domaćina. Na odmor se otišlo sa rezultatom 15:12.

Drugo poluvrijeme rukometaši Bijeljine su ispoštovali dogovor iz svlačionice i zaigrali čvrsto u odbrani, dok su u napadu strpljivom igrom dolazili do lakih golova.

Čitavu utakmicu, a posebno drugo poluvrijeme fenomenalno je branio igrač utakmice Đordje Đerić. Đerić je skupio 17 odbrana od toga 3 sedmerca.

U napadu je posebno bio raspoložen Luka Vukalović sa 8 postignutih golova.

Pored Vukalovića golove su postigli : Stevanović 4, Latinović 4, Vidaković 3, Buljugija 3, Jevtić 2, SŠkorić 1, Marković 1.

U ekipi izabranika trenera Ivanovića najraspoloženiji je bio Dragović sa 7 postignutih golova.

Rukometaši Bijeljine su dobro otvorili sezonu.

U prva dva kola su se sastali sa prošlogidišnjim šampionom prve M-tel lige Republike Srpske ekipom Jedinstva 2015 i drugoplasiranom ekipom Hercegovine iz Nevesinja.

U dva derbija uspjeli su da ostanu neporaženi i da osvoje po jedan bod u svakoj utakmici.

Sljedeće 3. kolo u nedjelju 10.9.2021 u 16h ekipa Bijeljine dočekuje RK Kozaru iz Gradiške.