Rikardo nokautirao Spartu – Partizan u osmini finala!

Istorijski uspjeh Partizana! Klub iz Humske je prvi put poslije 17 godina uspio da izbori plasman  u osminu finala jednog evropskog takmičenja!

Crno-bijeli su večeras u Humskoj savladali Spartu iz Praga rezultatom 2:1, što im je bilo dovoljno za prolaz dalje s obzirom da su i prvi meč u Pragu dobili sa 1:0.

Uz ogromnu podršku sa tribina i vatromet koji je u uvodnim minutima bio upriličen oko stadiona, Partizan je od prvog minuta zaigrao ofanzivno protiv Sparte i vrlo brzo je uspio da nađe put do mreže gostujućeg tima.

Konstantan pritisak vršili su crno-bijeli u prvih desetak minuta igre, prvu ozbiljniju priliku propustio je Rikardo Gomeš u šestom minutu kada je sa nekih 18 metara šutirao zamalo pored gola, ali samo minut kasnije je bio mnogo precizniji.

Sjajni Zdjelar, kao i u Pragu prije sedam dana upisuje asistenciju, pravovremeno je proigrao Rikarda kroz sredinu, a najbolji strijelac Partizana je ušao u kazneni prostor i u situaciji jedan na jedan savladao golmana Holeca – 1:0.

Malo je nedostajalo da Partizan samo par minuta kasnije duplira prednost poslije kiksa protivničkog igrača koji je u želji da vrati loptu golmanu umalo postigao autogol, Holec je u posljednjem trenutku intervenisao.

Potom je Partizanov pritisak splasnuo, gosti su sve češće imali loptu u svom posjedu, ali u defanzivi je ekipa Aleksandra Stanojevića i dalje impesionirala čvrstinom.

Tribine u Humskoj su ponovo proključale u 24. minutu. Miloš Jojić je odlično izveo korner sa desne strane, pronašao je Rikarda koji udracem glavom sa oko 12 metara pogađa desni ugao gola golmana Holeca – 2:0.

Samo tri minuta kasnije, još jedna lopta završila je u mreži golmana Sparte, ali pogodak Uroševića nije priznat. Sve se dogodilo poslije izvedenog slobodnog udarca, lopta je bila upućena ka Vujačiću koji je sa lijeve strane šalje u peterac za Uroševića koji je glavom zahvatio loptu i poslao u mrežu, ali je prethodno Vujačić bio u ofsajd poziciji.

U 32. minutu sjajna kontra Partizana preko Meniga koji je pokušao da u kaznenom prostoru asistira Markoviću, ali je u posljednjem trenutku jedan igrač Sparte uklizao i izbio loptu u korner.

Mirno je na terenu bilo i pred kraj prvog i u prvih desetak minuta drugog poluvremena, što je Partizanu i odgovaralo, a prva prijetnja po gol crno-bijelih u nastavku meča viđena je u 57. minutu kada je Haraslin šutirao iskosa sa desne strane, ali je golman Popović bio na pravom mjestu.

Dva minuta kasnije ponovo prijeti i Partizan. Nova kontra crno-bijelih, ovoga puta preko Lazara Markovića kome je Natho uputio dugu loptu, a kapiten Partizana je na kraju šutirao iskosa sa desne strane, ali je Holec uspio da izbije tu loptu u korner.

Odmah zatim Marković i Natho izlaze iz igre, a priliku su dobili Jović i Jevtović.

Djelovalo je da će Partizan rutinski privesti ovaj meč kraju, ali veliki problem pojavio se u 65. minutu meča. Crno-bijeli su tada izveli još jedan brz napad, Rikardo je probio sa lijeve strane, mogao da uposli Meniga na desnoj, ali je nepotrebno komplikovao, izgubio loptu u kaznenom prostoru gostiju i – zaradio isključenje!

On je već imao žuti karton još od petog minuta meča, što je bila još jedna diskutabilna odluka sudije Kabakova, a drugi žuti karton mu je pokazan zbog navodnog simuliranja u šesnastercu Sparte poslije izgubljene lopte.

Naravno, Sparta je u tome vidjela svoju novu šansu, preuzela je inicijativu, pokušavala da sa igračem više izvrši pritisak pred golom Partizana, ali su se crno-bijeli dobro branili.

Sve do 85. minuta kada je Hložek smanjio na 2:1 poslije ”skraćenog kornera” sa desne strane. Hancko je bio viši u skoku od Saničanina, okrznuo je loptu glavom i proslijedio za Hložeka koji je umakao pažnji fudbalera Partizana i savladao Popovića.

Sve dileme je mogao da riješi Nikola Terzić u 90. minutu poslije još jedne kontre Partizana, ali je poput Rikarda u 65. minutu previše oklijevao kada je trebalo uputiti udarac. Još jedna propuštena prilika za crno-bijele, ali nije pokvarila slavlje ekipe Aleksandra Stanojevića pred vječiti derbi.

Sam finiš meča obilježio je i incident na sredini terena, sudija je svojim odlukama uneo nervozu na terenu, podijelio je još kartona, ali se rezultat do kraja nije mijenjao!