PSŽ jači od svih problema, Dortmund nemoćan pred praznim tribinama!

Šampion Francuske izborio se za mjesto među osam najboljih u Ligi šampiona.

PSŽ je večeras pred praznim tribinama ”Parka prinčeva” savladao ekipu njemačkog Dortmunda sa 2:0, što je bilo više nego dovoljno za prolaz dalje, poslije prethodnog poraza od 2:1 u Dortmundu.

Od početka su domaći imali znatno duže loptu u posjedu, a prvu stopostotnu priliku imali su u 25. minutu, kada je Edinson Kavani izbio sam ispred golmana Burkija, ali ovaj je uspio da kopačkom malo zakači loptu koja je dovoljno promijenila pravac da ne uđe u mrežu.

Ipak, to je bila samo najava onoga što je uslijedilo tri minuta kasnije. Parižani su iznudili korner sa desne strane, Di Marija ga je izveo, a Nejmar sa ivice peterca udarcem glavom pogodio mrežu – 1:0.

Gosti su pokušali da uzvrate preko Sanča u 38. minutu, ali je Navas odlično reagovao, a pred sam kraj prvog poluvremena prednost Parižana je duplirana.

U glavnoj ulozi bio je Huan Bernat, koji je najprije osvojio loptu na sredini terena, a onda sjajno ispratio akciju Nejmara i Sarabije, poslije čijeg šuta je samo malo skrenuo loptu, dovoljno da prevari Burkija za 2:0.

U nastavku, mogao je Di Marija iz slobodnog udarca da uveća prednost domaćih u 54. minutu, kada je Burki odlično reagovao, a da od preokreta nema ništa, postalo je jasno u finišu meča, kada je Emre Džan zaradio crveni karton, pa su ”Milioneri” meč završili sa igračem manje na terenu.

Inače, PSŽ je ispred stadiona bodrilo više od tri hiljade navijača…