Preokreti, osam golova, atomski fudbal u 120 minuta – Španija izbacila hrabre Hrvate!

Fudbaleri Španije plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pošto  su danas nakon preokreta i potpune ludnice pobijedili Hrvatsku poslije 120 minuta borbe rezultatom 5:3 (3:3). Španija u četvrtfinalu ide na boljeg iz duela Francuska – Švajcarska.

Hrvati su poveli nakon velike greške golmana Unala i autogolom Pedrija, a onda su Španci dali gas i preokrenuli preko Sarabije, Aspilikuete i Ferana Toresa.

Tu nije bio kraj, naprotiv, Hrvati su ulaskom Mislava Oršića uspjeli da se vrate i izjednače golovima u 85. i 90. minutu. Prvo je pogodio Oršić, a onda je i asistirao Pašaliću za 3:3.

U produžecima, Morata je postigao pogodak u 100. minutu, a potom je Ojarzabal riješio sve dileme – 5:3.

Španija u četvrtfinalu čeka boljeg iz duela Francuska – Švajcarska koji je na programu večeras od 21.00.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com