Popust na godišnju članarinu povodom Svjetskog dana knjige /VIDEO/

“Knjiga nije hrana, ali je poslastica”, zapisao je pjesnik Tin Ujević. Povodom obilježavanja Svjetskog dana knjige i autorskih prava, Narodna biblioteka “Filip Višnjić” u Bijeljini odobrila je i danas popust na godišnju članarinu za učenike, studente, penzionere, nezaposlene, osobe starije od 65 godina, te za ostale građane. Ova ustanova kulture iz godine u godinu bilježi sve veći broj članova ali i posjeta.

Razvoj interneta u eri novih medija kod mnogih nije uspio ugasiti ljubav prema knjizi kao izvoru znanja i zabave. Da se u Semberiji ljubav prema lijepoj pisanoj riječi prenosi s koljena na koljeno, a da se u školama na pravi način prezentuje važnost i značaj čitanja, dokaz tome je i broj onih koji su učlanjeni u Narodnu biblioteku “Filip Višnjić” i dio su velike porodice ljubitelja knjige. U skladu sa tradicijom i danas su u bijeljinskom hramu knjige bili omogućeni godišnji popusti na članarinu za učenike, studente, penzionere i ostale građane.

Popusti na članarinu omogućeni su građanima Bijeljine dva puta godišnje, u aprilu i u novembru mjesecu. Ovakve akcije već godinama unazad značajno su omasovile članstvo biblioteke.

Osim što svake godine raste broj građana učlanjenih u Biblioteku, raste i broj posjetilaca, pa u tom smislu ova ustanova kulture obara rekorde koje je u prethodnom periodu sama postavila.

Svjedoci smo sve češćih rasprava o zastupljenosti i važnosti knjige u savremenom dobu. Sa istorijskog, kao i sa današnjeg aspekta vidljivo je kako je knjiga još uvijek veoma prisutna u životu ljudi.Knjiga postoji već stotinama godinama i bila je jedino sredstvo zabave, kao i opuštanja do pojave novih medija.

U današnje vrijeme čitanje nije samo psihološki proces koji je određen brojnim istorijskim i savremenim faktorima. Čitanje je potreba i navika koja bi se trebala formirati u najranijoj dobi čovjeka, naglašavaju profesori Srpskog jezika i književnosti.

Na ponos je bijeljinskoj biblioteci što su knjizi i čitanju privukli najmlađu čitalačku publiku, svemu su dodatno kumovale i organizovane radionice za djecu predškolskog uzrasta. U rukovodstvu biblioteke najavljuju da će već krajem maja, biblioteka organizovati i manifestaciju “Dani dječije kulture”.

Uljepšati djetinjstvo djeci i stvarati naviku čitanja kojom obogaćuju svoj život – naša je misija. Uz knjigu i čitanje dijete brže sazrijeva, shvata i spoznaje svijet oko sebe, ističe profesorka Nedić.

Čitajući učimo o svijetu, drugima i sebi jer samo je znanje trajna vrijednost koja može prebroditi sve ekonomske krize, stava su dobri poznavaoci i ljubitelji pisane riječi.


Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *