Partizan u finalu – Sadik lomio, Natho slomio Zvezdu!

Zvezda ne zna sa Partizanom, crno-bijeli apsolutno zasluženo u finalu.

Partizan je drugi finalista Kupa Srbije pošto je danas na svom terenu uspio da savlada Crvenu zvezdu sa 1:0 (0:0).

Kao i uglavnom svaki derbi, i ovaj je imao uvertiru sa Vladimirom Stojkovićem koji je gađan bakljom i vadičepom, a upravo je golman Partizana i kapiten tima oborio postolje sa kog sudija uzima loptu na početku utakmice.

Na terenu bez velikih uzbuđenja u prvih pola sata.

Počelo je šansom Umara Sadika koji je uspio da nasamari Marka Gobeljića, ali je njegov udarac zaustavio Borjan.

Borjan je poslije kornera iščupao loptu iz rašlji, Natho je gađao gol, bilo je veoma blizu, mogao je da se proslavi. Nakon sljedećeg kornera Rodić je fenomenalno blokirao Miletića.

Gobeljić je bio izuzetno nervozan na današnjem derbiju, bilo je i velikih čarki sa Zdjelarom, nakon čega su se strasti smirile zahvaljujući svima koji su bili u blizini, uključujući i Dejana Stankovića. Obojica su dobili po karton.

Kako je poluvrijeme bilo sve bliže kraju, Crvena zvezda je bila sve bolja i konkretnija. Prvo je Vukanović stigao prije Stojkovića do lopte kada je golman crno-bijelih napravio faul van kaznenog prostora, a nakon drugog uzastopnog slobodnog udarca, Ben je pogodio stativu. Upravo je Vukanović postigao gol nakon tog udarca, ali je bio u očiglednom ofsajdu.

Udarcem Boaćija i odbranom Stojkovića se završilo prvo poluvrijeme.

Jedna solidna akcija Crvene zvezde početkom drugog poluvremena kada je Borjan pronašao Boaćija, lopta je stigla do Ivanića koji je prilično slabo šutirao.

Partizan potom preuzima inicijativu, prvo je Sadik imao udarac koji je odbranio Borjan, a par minuta kasnije udarac i Asana koji je ponovo odbranio čuvar mreže Crvene zvezde.

Mirisao je gol Partizana koji se i desio u 58. minutu. Umar Sadik je promješao odbranu Crvene zvezde, posebno je stradala kičma Miloša Degeneka, lopta je nekako traljavo stigla do Natha koji šutira i pogađa, uz dosta sreće!

Partizan daleko bolji tim u narednim minutima, Suma je ušao i pravio probleme Zvezdinoj odbrani, ali je često i preterivao u svojim igrarijama. Na drugoj strani je Strahinja Pavlović bio nenadmašan.

Sejduba Suma je imao kolosalnu šansu da donese crno-bijelima i dva gola prednosti nakon odlične akcije Filipa Stevanovića, a na drugoj strani pauza zbog povrede Vladimira Stojkovića koji je naletio na Milunovića i nezgodno pao.

Stojković je bio prilično nervozan čitav meč, pa i kada je napustao teren je prijetio igračima Crvene zvezde.

Kartoni su se ređali kao na traci, igrali su i jedni i drugi veoma oštro, a vrijeme je polako odmicalo i bilo ga je sve manje za ekipu iz Ljutice Bogdana. Zbog toga su postali i veoma agresivni, pa nismo mnogo fudbala gledali pri samom kraju utakmice.

Postajalo je sve jasnije da od duple krune Crvene zvezde ni ove godine neće biti ništa, Partizan je jurišao apsolutno zasluženo ka novom finalu Kupa Srbije. Nije Zvezdi pomoglo ni devet minuta nadoknade, kao ni nadoknada nadoknade od još tri minuta.

Partizan će u finalu igrati protiv Vojvodine koja je danas bila bolja od Čukaričkog.