Partizan preživio sudijsku grešku – odluka u revanšu u Beogradu

U prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija, fudbaleri Partizana su danas kao gosti na ”Fišt” stadionu remizirali, 1:1 sa ekipom ruskog Sočija.

Početak meča obilježio je iznenadni pokušaj Lazara Markovića sa desne strane u petom minutu kada je u pokušaju da centrira uspio da pogodi prečku protivničkog gola.

Međutim, taj pokušaj je prilično dugo ostao jedina veća opasnost po gol domaćih. Soči je preuzeo inicijativu na terenu i prilike domaćeg tima su polako počele da se ređaju pred Partizanovim golom. Odmah poslije Markovićeve prečke, na drugoj strani Dugandžić beži Vujačiću i izbija pred golmana Popovića koji se napadaču Sočija baca u noge i uspjeva da dohvati tu loptu i otkloni opasnost.

Nešto kasnije priprijetio je i Caljagov sa distance, kada je Popović izbio loptu u korner, a najbolju priliku od početka meča propustio je Terekov kome je Živković ostavio previše prostora na lijevoj strani, uslijedio je udarac vezista domaćih, ali Popović još jednom odlično interveniše.

Devet minuta kasnije Dugandžić pogađa prečku Partizanovog gola iskosa sa lijeve strane, u pokušaju da centrira, nešto poput Markovića na početku meča. Imali su sreće tada crno-bijeli, koji su potom uspjeli da neutrališu napade Sočija i da pred kraj poluvremena konačno upute još jedan udarac ka golu domaćih, opet preko Markovića iskosa sa desne strane, ali lopta ovoga puta završava pored gola.

Početak drugog poluvremena obilježila je situacija iz 49. minuta kada su crno-bijeli tražili jedanaesterac poslije slobodnog udarca Natha sa desne strane. Stvorila se gužva u kaznenom prostoru Sočija, lopta je zakačila u ruku Nobou, ali po procjeni sudije nije bilo elemenata za penal.

Uslijedio je mirniji period igre, bez većih uzbuđenja, a onda u 63. minutu Terekov probija ka kaznenom prostoru, Vujačić ga je zakačio malo ispred šesnaesterca, pa je sudija Muntean dosudio slobodan udarac. ali, na intervenciju pomoćnika je preinačio odluku i pokazao na bijelu tačku, na zaprepašćenje fudbalera Partizana.

Noboa je bio precizan, 1:0 za Soči.

Ipak, nije se dugo čekalo na odgovor Partizana, koji je već u 73. minuti stigao do izjednačenja. Lazar Marković je probio po desnoj strani, centrirao je pored Baraća u peterac gdje je loptu zahvatio Rikardo Gomeš i rutinski zatresao mrežu za 1:1.

U fnišu su domaći ponovo prijetili u par navrata preko Terekova, golman Partizana Aleksandar Popović je ponovo bio na visini zadatka, iako se od sredine drugog poluvremena žalio na povredu poslije jednog sudara u skoku sa Rikardom.

Bilo je na kraju i pet minuta nadoknade vremena, a na isteku tog perioda, Saničanin pravi prekršaj nad Baraćem na oko 23 metra od gola, iskosa sa desne strane. Noboa je šutirao, ali neprecizno, Partizan je zadržao remi!