Partizan od sjaja do očaja i nazad, Jaramaz u produžetku srušio Zvezdu i doneo trofej “crno-bijelima”!

Treći u nizu Kup Radivoja Koraća koji je pripao Partizanu.

Košarkaši Partizana osvojili su ovogodišnje izdanje Kupa Radivoja Koraća pošto su u finalu savladali Crvenu zvezdu u Nišu rezultatom 85:84 (13:19, 18:15, 18:18, 29:26, 6:7).

Početak je bio veoma “usporen” na obje strane, u prva tri minuta vidjeli smo svega četiri poena, po dva sa obje strane.

U drugoj dionici gledali smo sličnu igru oba tima sa puno grešaka, pogotovo na sredini četvrtini. Crvena zvezda je prije svega zahvaljujući Lorencu Braunu smanjila zaostatak i približila se na tri poena “crno-bijelima” na poluvremenu – 34:31.

“Crno-bijeli” su bolje ušli u drugo poluvreme bez obzira na činjenicu da su igrali praktično bez Tomasa. Zvezda je brzo odgovorila preko Gista koji je svojim poenima sredinom treće četvrtine približio svoj tim na samo poen od rivala.

Pred posljednju, odlučujuću četvrtinu izabranici Andree Trinkijerija imali su istu prednost kao i na poluvremenu – 52:49.

Uspjevao je Partizan da stigne do izjednačenja, ali je nakon trojke Pejdža za egal na drugoj strani na isti način odgovorio Beron.

Usleijdila je prava drama kada je Panter napravio faul u napadu osam sekundi prije kraja. Još jednim prekršajem omogućio Pejdžu da sa dva slobodna bacanja uvede utakmicu u produžetak.

“Crveno-bijelima” presudio je sjajni Jaramaz koji je sa dvije trojke napravio ključnu prednost za svoj tim koju Partizan umalo nije ispustio što se na kraju ipak nije desilo.

Pobjednički tim predvodio je Markus Pejdž sa 21 poenom. Jaramaz je upisao 19, a Zagorac dodao 11 poena uz pet skokova.

U Crvenoj zvezdi Lorenco Braun postigao je 17 poena upisavši pritom sedam asistencija i pet skokova. Dvocifreni su bili još i Davidovac (16p), Panter (12p) i Gist  i Štimac sa po 11 poena.

Partizan je tako osvojio svoj osmi trofej Kupa Radivoja Koraća, a treći zaredom.