Neočekivan poraz “orlova”, Švajcarci u posljednjoj sekundi došli do pobjede

Košarkaši Srbije poraženi su od selekcije Švajcarske u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u grupi E, rezultatom 92:90.

“Orlovi” su dobro započeli utakmicu u Finskoj, ali su se Švajcarci razbudili vrlo brzo i pokazali da ekipu Igora Kokoškova očekuje sve samo ne lak meč.

Predvođeni Markom Mlađanom, Švajcarci su šutirali odlično sa distance, za tri poena naročito.

Sa druge strane, Srbija je na momente igrala lijepu košarku, ali se igra uglavnom tražila.

Igor Kokoškov je miješao karte, tražio dobitnu kombinaciju – idealnu petorku, ali se vidjelo da “orlovi” nisu uigrani.

I baš te trenutke traženja, Švajcarci su umjeli da iskoriste. Uigraniji i iskusniji, duže na okupu, znali su da kazne sve greške “orlova”, pa su u tim padovima igre “orlova” uspjevali da povećaju prednost.

Na poluvreme su otišli sa pet poena prednosti – 49:45.

Već na početku drugog poluvremena, dvije vezane trojke Švajcarske, čime su došli do najveće prednosti na meču – 55:46.

Srbija je uzvratila trojkom Simanića i vezanim poenima Apića, pa je brzo vratila rezultatsku neizvesnost.

Drama je dostigla vrhunac u samoj završnici, dva minuta do kraja meča, Švajcarska je vodila 90:85.

Poenima Avramovića, zatim i Apića, Srbija je došla do izjednačenja – 90:90.

Švajcarci su promašili dva bacanja, Srbija je imala napad, pola minuta do kraja, ali je Anđušić izgubio loptu, pa su Švajcarci dobili posljednji posed na meču.

Kovač je poenima, pet desetinki prije kraja, doneo veliku i malo očekivanu pobjedu Švajcarskoj.

Marko Mlađan je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 18 poena, njegov brat Dušan je dodao 16, koliko i Kazadi, a Roberto Kovač 14.

Aleksa Avramović je postigao 23 poena za Srbiju, a po 20 su dodali Anđušić i Apić.

U ponedjeljak Srbija igra protiv Finske, a potom u februaru protiv Gruzije i Švajcarske.