Najveće iznenađenje dosadašnjeg EP: Česi izborili četvrtfinale preko Holandije!

Fudbaleri reprezentacije Češke plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pošto su savladali Holandiju sa 2:0 (0:0) u Bukureštu.

Prema prikazanom u prvoj fazi takmičenja, ali i timu koji imaju, Holanđani su ušli u ovaj meč kao veliki favoriti. Krenuli su u formaciji 3-5-2 sa Malenom i Depajem kao najisturenijim igračima, a Vajnaldumom iza njih.

Međutim, tokom utakmice su u nekim momentima koristili svoju nadmoć u brzini u odnosu na štopere Češke Čelustku i Kalasa. U prvom dijelu igre bilo je uspavljujuće. Kapiten Holandije Žoržinjo Vajnaldum kao da je mislima bio na nekom drugom mjestu. Potpuno odsutan i neaktivan, a motor je ekipe…

To se, naravno, odrazilo, a po početku drugog poluvremena krenulo je sve nizbrdo po “lale”. Tada je Matijas de Liht zaradio direktan crveni karton, nakon što se spotakao, a potom želio da spriječi Patrika Šika da izađe sam pred Stekelemburga u padu udario loptu rukom. To je sudija Karasev okarekterisao kao namjerno igranje rukom i pokazao mu put ka svlačionici posle gledanja VAR.

De Bur nije imao namjeru da se brani, pa je tako uveo napadača Kvinsija Promesa, ali sve taktičke zamisli mu se nisu ostvarile na ovoj utakmici. Poslije kornera Anonina Baraka, Kalas je sa druge stative vratio loptu na prvu, a Tomaš Holeš, potpuno sam, doneo Česima ogromno slavlje.

Ni to nije trgnulo Holandiju, a potpuno ih je dotukao svojim četvrtim golom na turniru Patrik Šik. Mirna egzekucija napadača Bajera iz Leverkuzena poslije spore reakcije Vajnalduma na sredini, te asistencije Holeša značilo je i 2:0 u 80. minutu.

Nije Češka blistala na ovoj utakmici, grešili su i bilo je prostora za Holanđane. Ipak, bili su konkretniji u završnoj trećini i kaznili svaku neodlučnost rivala.

Za protivnika u borbi za polufinale imaće Dansku i nije nemoguće da ih vidimo u polufinalu Evropskog prvenstva.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com