Do kraja aprila, 16 članica Impulsa će savladati vještine pripreme vune, sušenja i bojenja, ali i mokrog i suvog filcanja, kao i kombinovane tehnike filcanja i tkanja. Ova obuka je, kako kažu u Impulsu prirodni nastavak obuka.
Projekat obrade, pripreme vune i pravljenja rukotvorina od vune traje 8 mjeseci i u njega su se uključile 32 članice Udruženja “Impuls”.
U prethodnom periodu završile su obuke šivenja, tkanja, pletenja, heklanja, veza. Sa bojenjem i filcanjem vune njih 16 želi dopuniti prethodno stečene vještine.
Filcanje je prastara tehnika. Interesantno je da je upootrebljavana u podnebljima i među grupama ljudi koji nisu imale sredstava ili materijala za pravljanje stanova za tkanje.
Erlingsen kaže da je u BiH prisutna pomalo neshvatljiva suprotnost , da je relativno teško nabaviti kvalitetnu opranu i raščešljanu vunu, a da s eistovrem,eno velike količine sirove, ostrižene vune baca. Sa treće strane postoji određen interes tržišta za, prvenstveno odjevnim predmetima , ali i drugim proizvodima od prirodnih materijala
Obuke koje su do sada stekle,pojedine članice su iskoristile kao osnovu za započinjanje sopstvenog posla sa rukotvorinama koje su tražene u BiH i inostranstvu. Cilj Impulsa i jeste da članice postanu samostalne i da se bave poslom koji utiče na razvoj njihovih vještina ali i unapređuje njihovu socijalizaciju.
Predmeti proizvedeni na ovaj način osim sentimentalnosti pojedinaca vezanih za prošlost, imaju i upotrebnu vrijednost za kulturno umjetnička društva, ali i kao moderni odjevni predmeti. Šta će nastati od sirovog materijala zavisi od mašte onoga ko je obrađuje.
Udruženje žena Impuls okuplja ukupno 73 žene sa invaliditetom Projekat je podržan kroz Regionalni program lokalne demokratije na Balkanu, finansira ga EU, a sprovodi UNDP u BiH, uz podršku grada Bijeljina. Vrijedan je oko 20.000 maraka, od čega je Grada Bijeljina obezbjeđuje oko 30 odsto serdstava.