Menig matirao Spartu – Partizan pokorio Prag!

Fudbaleri Partizana savladali su Spartu u Pragu rezultatom 1:0 u prvom meču plejofa druge runde Lige konferencija.

“Crno-bijeli” su krenuli dosta bolje i u dva navrata zaprijetili gostima preko Markovića, potom i Meniga čije je udarce uz malo muke uspjevao da odbrani Holec.

Uslijedila je terenska inicijativa Sparte, odličnu priliku imao je Hancko čiji je udarac odbranio Popović, da bi nedugo zatim pokušaj Karabeca spriječio Urošević.

Partizan je strepio još jednom kada je Karabec loptu iz slobodnjaka poslao tik pored stative, da bi nakon toga uslijedio nešto mirniji ritam.

Sličnu sliku gledali smo i početkom drugog poluvremena, Sparta je imala izraženo veći posjed lopte, dok je Partizan svoju priliku čekao iz kontranapada.

Takav pristup se izabranicima Aleksandra Stanojevića i isplatio.

Igrao se 78. minut kada je Zdjelar poslao sjajnu dubinsku loptu ka Kvinsiju Menigu, Holanđanin je utekao odbrani Sparte i odmjerenim udarcem lobovao nemoćnog Holeca.

Nakon toga, imao je beogradski tim još jednu izglednu priliku kada je Jojić pogodio golmana poslije dodavanja Milovanovića.

Izdržao je Partizan do kraja meča i upisao ogromnu pobjedu pred revanš u Beogradu koji je na programu za sedam dana.