Makić i Adamović pobjedinici 12. teniskog turnira “Lopare Open 2023”

Na teniskom turniru „Lopare open 2023“, koji je trajao dva dana, nastupilo je 20 takmičara iz Bijeljine, Zvornika, Loznice, Tuzle, Živinica i Brčkog.

Na turniru, koji je održan na teniskom terenu „Gavrić“ titulu pobjednika u konkurenciju do 55 godina odnio je Nemanja Makić iz Bijeljine koji je u finalnom meču pobijedio Nikolu Stevanovića rezultatom 2:0 u setovima (7:5 6:1), dok je u konkrenciju 55+trijumfovao Slađo Adamović pobjedom nad Ratkom Novakovićem 6:2 6:2.

Makić, inače prošlogodišnji finalist, ovaj puta otišao je korak dalje I uzeo najsjajnije odličje.

„Na kraju sam uz veliku borbu i veliku želju uspio pobijediti“, rekao je Makić, koji je trener na teniskom terenu Drina.

Nikola Stevanović rekao je da ga je polufinalni meč od 2 i po sata iscrpio I da nije mogao pružiti jači otpor u finalu.

„Čestitam protivniku na izuzetnoj igri i borbenosti, grčevi su me spriječili da pružim jači otpor”.

Slađo Adamović, pobjedinik u konkureciji preko 55 godina, pohvalio je organizaciju turnira iz nadu da će doći u sledeće godine.

Organizator turnira Dragiša Gavrić saopštio je da su za dvanaesti po redu turnir uručeni pehari, novčane nagrade pobjedniku i drugoplasiranom kao i turnirske majice za sve učesnike.

„Pehari su dodijeljeni u obje kategorije, dok su najbolja dvojica u kategoriji 55- dobili i novčane nagrade.”

Zlatni sponzor ovog turnira bila je kompanija S-Papier iz Bijeljine koja iz godine u godinu podržava ovaj turnir.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com