Levandovski terorisao crveno-bijele i ispisao istoriju

Fudbaleri Crvene zvezde doživjeli su poraz u 5. kolu grupe B Lige šampiona protiv Bajerna iz Minhena koji je u Beogradu slavio sa 6:0.

Gosti su od samog početka meča nametnuli svoj ritam, igrači Zvezde nisu uspjevali da dođu do daha. Veliku priliku propustio je Levandovski kada je u situaciji jedan na jedan promašio čitav gol.

Uslijedio je još jedan njegov pokušaj, zaprijetio je i Koman, da bi u 14. minutu Leon Gorecka glavom savladao Borjana nakon sjajne asistencije Kutinja iz slobodnog udarca sa desne strane.

Nakon toga vidjeli smo nešto mirniju igru. Levandovski je uspio da postigne gol nekoliko minuta prije odlaska na odmor. Taj gol je Kujpers opravdano poništio zbog igranja rukom koje je prethodilo pogotku.

Odmah na startu drugog dijela igre, Zvezda je imala opasan napad, pa se činilo da bi domaćin mogao da zaprijeti češće u nastavku, ali dogodio se totalni sunovrat.

Razgoropadio se nevjerovatni Levandovski koji je svoju seriju golova započeo u 53. minutu kada je pogodio sa penala.

Sedam minuta kasnije, Poljak se odlično snašao u kaznenom prostoru Zvezde i postigao drugi pogodak. Da bi treći uslijedio već u 64. minutu nakon dodavanja Perišića.

Robert Levandovski je završio svoju misiju na Marakani u 68. minutu kada je ovjerio trijumf svoje ekipe još jednim, četvrtim pogotkom na ovom susretu.

Robert Levandovski je ispisao istoriju, jer je postigao četiri gola za 15 minuta, što u Ligi šampiona nikome pre nije uspelo

Imala je ekipa Vladana Milojevića i sreću u samom finišu meča pošto je Borjan odlično skinuo zicer Tolisou. Francuz se na kraju ispravio golom u 90. minutu meča.

Zvezda je tako pretrpjela pravu katastrofu na svom terenu. Zahvaljujući velikom preokretu Totenhema protiv Olimpijakosa, srpski predstavnik je i dalje u igri za prolazak u nokaut rundu Lige Evrope.