Klis i Tuzla siti prvi do polufinala

Klis iz Butorović Polja kod Konjica i Tuzla siti prvi su učesnici ovosezonskog polufinala Kupa BiH u fudbalu.

Klis iz Butorović Polja izbacio je Zvijezdu 09 iz Bijeljine, dok je Tuzla siti bila bolja od Željezničara.

Iako je tim iz Bijeljine bio favorit u duelu sa Klisom, trećeligaš je minimalnim rezultatom prošao na korak do velikog finala, što je iznenađenje. Klis se specijalizovao za Kup, pošto je prije dve godine dogurao do četvrtfinala, samo je tada zaustavljen od drugog semberskog kluba, Sloge iz Gornjeg Crnjelova.

Danas su slavili minimalnim rezultatom 1:0, a strijelac jedinog pogotka je bio Mirza Pirija u 44. minutu utakmice.

Odmah za Klisom, polufinala se domogla i ekipa Tuzla sitija, koja je nakon izvođenja jedanaesteraca izbacila Željezničar.

Prvo je Goran Brkić u 50. minutu donio prednost domaćinu, da bi svega 11 minuta kasnije poravnao iskusni Samir Bekrić sa bijele tačke.

Rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao, pa se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca, gdje su koncentrisaniji bili igrači domaćeg tima, pošto su fudbaleri Želje promašili čak tri jedanaesterca, pa je Tuzla siti prošla u polufinale rezultatom 3:2.

U toku je duel između Širokog Brijega i Borca iz Banjaluke, u kojem trenutno vode Banjalučani sa 2:0, dok se od 18.30 igra posljednje četvrtfinale na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase”, gdje će Sarajevo dočekati Zrinjski.