Kanada “pokazala zube”, skromna Belgija ukrala tri boda

Fudbaleri Belgije savladali su ekipu Kanade rezultatom 1:0 u prvom kolu grupe F Mundijala u Kataru.

Belgijanci su slavili golom Mičija Batšuajia u 44. minutu meča, iako nisu briljirali protiv veoma dobrog i silno motivisanog rivala.

Ekipa sa sjevernoameričkog kontinenta bila bolji rival, Belgijanci srećno došli do tri boda i prvog mjesta u grupi poslije prvog kola.

Šanse za Kanadu su se nizale, a najveća je došla nakon što je glavni arbitar pokazao na bijelu tačku u 11 minutu.

Odgovornost je preuzeo igrač sa najvećom reputacijom, ali ni igranje velikih utakmica za minehenskih Bajernu nije pomoglo Alfonsu Dejvisu da ne podlegne pod protiskom velike scene.

Jedan trenutak nepažnje odbrane Kanađana bio je dovoljan za Mičija Batšuajia koji je, primivši dugu loptu Alderveirelda, sjajno završio akciju i savladao Borjana.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com