Iz Norveške stigao SMS, Srbija ide u finale baraža!

Srbija dominantna, ali u 90 minuta nije uspjela da stigne do pobjede.

Fudbalska reprezentacija Srbije je uspjela da se plasira u finale plej-ofa za plasman na EURO 2021, pošto je danas savladala reprezentaciju Norveške posle produžetaka. Nakon 90 minuta bilo je 1:1, nakon produžetka još jedan, magičan gol SMS-a za konačnih 1:2.

Odličan početak “Orlova”, na samom startu dobar prodor Đuričića kroz sredinu, odložio je loptu na desnu stranu, uslijedio je dobar centarušut, ali Maksimović glavom šalje loptu pored gola.

Već u petom minutu nova odlična šansa, prodor raspoloženog Đuričića po lijevoj strani, šutirao je u dalji ugao, ali je ipak za malo bio neprecizan.

Manje od 60 sekundi kasnije još jedna prilika, lopta je stigla do Lazovića, koji šutira sa ivice kaznenog prostora, ali je odbrana Norveške u posljednjem trenutku uspjela da ga izblokira, lopta je otišla preko gola domaćina.

Norvežani su onda usporili ritam, uspjeli malo da povežu svoje redove, ali je u 17. minutu Tadić poslao sjajnu loptu ka kaznenom prostoru rivala, Đuričić je probao glavom, ali je tukao pravo u Jarštajna.

Ređale su se prilike pred golom Norveške, u 25. minutu centaršut Lazovića sa desne strane, Mitrović tuče glavom sa ivice peterca, ali šalje loptu pored gola, da bi samo minut kasnije zapaženi Đuričić proletio po lijevoj strani, ubacio je loptu pred gol rivala, ali je odbrana Norveške uspjela da se snađe, na kraju je Jarštajn uhvatio loptu u ruke.

Rijetka prilika za Norvešku uslijedila je u 32. minutu, ali jako ozbiljna, Haland je tukao iz izgledne pozicije glavom poslije kornera, ali je Maksimović intervenisao i sa linije skinuo loptu.

Samo tri minuta kasnije najbolja prilika za Srbiju, ponovo Đuričić u centru pažnje, šalje loptu ka Mitroviću, koji sa ivice peterca u padu šalje loptu preko gola rivala!

Mogli su Norvežani da kazne pulene Ljubiše Tumbakovića za silne promašaje u posljednjem minutu prvog poluvremena, centaršut Halanda, odličan skok Sorlota, ali sigurna intervencija Predraga Rajkovića, ostalo je 0:0.

Srbija je dominirala u prvih 45 minuta, ali to nije uspjela da pretvori u prednost.

U prvih 10ak minuta drugog dijela nije bilo većih prilika, a onda još jedna idealna prilika za “Orlove” da stignu do prednosti, lopta je došla do danas fantastičnog Filipa Đuričića na samo par metara od gola rivala, ofanzivac italijanskog Sasuola se odlično okrenuo i tukao, ali je Jarštajn pravovremeno istrčao, skratio mu ugao i sjajnom reakcijom sačuvao mrežu.

Uslijedila je dva minuta kasniije nova prilika za Srbiju, centaršut Lazovića sa desne strane, Mitrović dobro skače i zahvata loptu glavom, ali pogađa Reginilsena, nakon čega Jarštajn lako interveniše.

Uzvratio je par minuta kasnije King jako dobrim udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali i dobra intervencija i srpskog čuvara mreže.

A onda, dvostruka izmjena selektora Ljubiše Tumbakovića, uveo je u igru Milinković-Savića umjesto Đuričića i Luku Milivojevića umjesto Maksimovića, a samo par minuta kasnije upravo je vezistu Lacija oborio kapiten Norveške Elabdelaui na oko 30 metara od gola domaćina.

Tadić je uputio centaršut, jako dobar, Mitrović u padu šalje loptu sa dalje stative pred gol rivala, na pravom mjestu našao se rezervista Milinković-Savić, koji prvim pogotkom u dresu sa državnim grbom donosi prednost “Orlovima”.

Norvežani su krenuli na sve ili ništa, opasan prodor Kinga u 86. minutu po desnoj strani, zavrnuo je loptu u sredinu, ali ga je Rajković odlično pročitao, te je uspio da presječe njegov pas i uhvati loptu u ruke.

Nekih 30ak sekundi kasnije, šansa za Srbiju da riješi pitanje pobjednika, centaršut sa desne strane, Mitrović tuče glavom, ali pravo u Jarštajna.

Ipak, u 87. minutu rezervista Norman uspjeva da se namjesti na udarac na ivici kaznenog prostora Srbije, snažno je šutirao po zemlji, Rajković je bio markiran, lopta je otišla u dalji ugao, završila je u maloj mreži, 1:1 u Oslu.

Inicijativa Srbije, solidan pokušaj Mitrovića u 92. minutu, ali promjene rezultata nije bilo, otišlo se u produžetke.

U prvih 10 minuta produžetka se praktično ništa nije dešavalo, a onda u 101. minutu sjajna akcija Srbije, lopta dolazi do Lazovića koji šutira i pogađa stativu!

Ipak, dva minuta kasnije, lopta je u mreži Norvežana majstorijom Sergeja Milinković-Savića. Fudbaler Lacija je dobio loptu nakon akcije po desnoj strani, Tadiću se piše nova asistencija, a Sergej je panjenkom uspio da prevari svu trojicu Norvežana koji su završili u mreži. Fantastičan gol.

Imala je reprezentacija Srbije u 108. minutu šansu iz slobodnog udarca, Aleksandar Kolarov je opalio po lopti sa 20-ak metara, ali je Rune Jarštajn uspio da odbrani.

Norvežani su nekako neplanski pokušavali da stignu do gola Srbije kako se meč bližio kraju, ali je bilo jasno ko je bolji tim i ko više zaslužuje da se nađe u finalu baraža.