Italija u drami nakon penala izbacila Španiju i postala prvi finalista Eura

Fudbalska reprezentacija Italije prvi je finalista Evropskog prvenstva.

Italijani su poveli golom Kjeze u 60, a izjednačio je Morata u 80. i rezultat 1:1 stajao je na semaforu do 90. i 120. minuta.

U penal seriji, prvo su promašili Lokateli i Olmo, u četvrtoj seriji Morata je bio tragičar, Žoržinjo je dao gol za pobjedu!

Španci su dominirali, imali oko 65% posjed lopte, i jednu sjajnu priliku, kada je Donaruma maestralno zaustavio Olmov udarac sa desetak metara.

Tim Luisa Enrikea je držao sve u svojim nogama, dok je Manćinijev čekao šansu iz kontri.

Italijani su u prvom poluvremenu priprijetili tek u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Emerson iskosa sa lijeve strane pogodio prečku.

Drugo poluvrijeme počelo je potpuno drugačije. Buskets je imao prvi opasan udarac, lopta je prošla za malo preko prečke. Uzvratio je Kjeza, čiji je prvi pokušaj lako odbranio Simon.

Ipak, u 60. minutu nije  mogao ništa, pukla je strašna kontra Italijana, koju je na kratko prekinuo Laport odličnim klizećim, ali je Kjeza još ljepše pogodio malu mrežu za 1:0.

Nakon toga, igra se rasplamsala, Manćini se povukao, uveo Berardija umjesto Imobilea, a Enrike napao, uveo je Moratu umjesto Ferana Toresa. Ubrzo je Ojarzabal imao strašnu šansu, za malo je promašio čist zicer glavom, a onda i Olmo.

Italijani su samo išli na kontre, iz jedne takve je Berardi izbio iskosa sam na Simona, koji je odlično intervenisao nogama.

Luis Enrike je napravio dvostruku izmjenu, ušli su Đerar Moreno i Rodri umjesto Ojarzabala i Kokea, uzvratio je Manćini sa Toloijem i Pesinom umjesto Emersona i Veratija.

Ipak, Španci su se zasluženo vratili u meč u 80. minutu, Olmo je u pravom trenutku proigrao Moratu, koji je vidio da je Donaruma pao na drugu stranu i pogodio prvi ugao za 1:1.

Do kraja regularnog dijela meča nije bilo promene rezultata, pa su na red došli produžeci, po treći put na mečevima Španije u nizu.

Tempo je znatno opao, ulog je bio veliki, a u 98. minutu vidjeli smo najveće uzbuđenje pred golom Italije, kada se ponovo Morata našao iznenada u šansi, ali nije bilo promjene.

U drugom produžetku nije bilo većih uzbuđenja, pa u pobjednika odlučivali penali.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com