Italija u četvrtfinalu nakon velike drame, odlična Austrija pala u produžetku

Fudbaleri Italije drugi je četvrtfinalista Evropskog prvenstva, pošto su večeras pobijedili selekciju Austrije nakon produžetaka rezultatom 2:1.

Heroji Azura bili su igrači koji su ušli u igru u finišu, Kjeza u 95. i Pesina u 105.  minutu, dok je za Austrijance pogodio Kalajdžić u 114.

Italijani su dominirali od samog početka, a to je moglo i da se očekuje ako uzmemo u obzir da je prvi put zaigrao moćni vezni trio Žoržinjo-Verati-Barela.

Austrijanci su bili potpuno bezopasni, daleko od gola i opasne zone, ali su istovremeno postavili izuzetan defanzivni blok.

Azuri su dominirali, kružili oko šesnaesterca, tražili prostor za završni pas i udarac, a najbolje šanse imali su Barela i Imobile.

U 17. minutu preopasni Spinacola je probio po lijevom boku i vratio povratnu za Barelu, ali je njegov udarac nogama odbranio golman Bahman.

U 32. minutu Ćira Imobilea dijelili su centimetri od vjerovatno najljepšeg gola na EP. Napadač Lacija je sa 25 metara zategao loptu ka rašljama, ali je ona zakačila prečku i završila u gol autu.

U drugom poluvremenu gledali smo potpuno drugačiju sliku i mnogo lošiju Italiju i konkretnije Austrijance.

Italija je potpuno pala, dok su Austrijanci preuzimali inicijativu i igrali mnogo više na polovini rivala, nego u prvih 45 minuta. U 65. minutu Arnautovića su dijelili milimetri da bude apsolutni heroj, pošto je glavom matirao Donarumu iz teške pozicije, stadion je eksplodirao, ali je VAR signalizirao ofsajd poziciju.

Roberto Manćini nije imao rješenja, napravio je dvostruku izmjenu, uveo Lokatelija i Pesinu umjesto Veratija i Barele, ali to nije promijenilo ništa na terenu.

Austrijanci su i dalje bili konkretniji, u 75. minutu ponovo je reagovao VAR, pošto su tražili penal, ali je prethodno Lajner bio u ofsajdu.

U posljednjih pet minuta, Manćini je uveo i Kjezu i Belotija umesto Berardija i Imobilea, ali su Italijani i dalje bili bezidejni, dok je Austrijancima u tom trenutku odgovaralo da se ode u produžetke.

I onda, kako to obično biva kada su u pitanju Italijani, u 95. minutu Spinacola je pronašao Kjezu, a onda je uslijedila magija – napadač Juvea je glavom primio loptu, još ljepše je izmakao čuvaru i pogodio dalji ugao za 1:0.

U samom finišu prvog produžetka, Pesina je iskoristio asistenciju Aćerbija i tako raspršio sve nade Austrijanaca.

Ipak, u 114. minutu, Kalajdžić je nakon kornera maestralno glavom sa prve stative, u padu iz preteške pozicije savladao Donarumu za 2:1.

Do kraja, Kjeza je mogao da postigne još jedan gol, ali je defanzivac Austrije izbio loptu ispred gol linije, i to je bilo sve.

Italijani će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Belgija – Portugal, koji je na programu u nedjelju u 21.00.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com