Iličićeva noć za pamćenje – “Bikovi” očerupali neubjedljive “pjevce”

U duelu Valensije i Atalante u četvrtfinale se plasirao italijanski tim koji je slavio i danas, ovoga puta sa 3:4, pa je ukupnim rezultatom 4:8 otišao u naredni krug. Da napomenemo da se današnji meč igrao bez prisustva publike iz dobro poznatih razloga.

Sjajan prodor Josipa Iličića u drugom minutu utakmice nagrađen je za njega penalom koji je, naravno, izveo upravo on. Iličić je doveo Atalantu do gola koji je bio tražen, Atalanta je već tada bila nadomak plasmana u četvrtfinale.

Valensija je krenula svim silama naprijed, i uspjela je u 21. minutu da smanji rezultat.

Gameiro je iskoristio loptu koja je došla do njega nakon nešto slabije intervencije odbrane Atalante, pa je izjednačio rezultat na 1:1, odnosno da smanji ukupni rezultat na 2:5.

Sve je riješeno pred sam kraj prvog poluvremena, Atalanta je stigla do drugog gola na ovom meču što je značilo da je Valensiji bilo potrebno pet golova (a da ne primi niti jedan) do kraja utakmice.

Penal je dosuđen nakon igranja rukom, sjajni Iličić je ponovo smjestio loptu na bijelu tačku, ali i iza golmana domaćih za velikih 1:2.

Sve što je mogla Valensija jeste da odigra jako u ovom meču, bitan im je i koeficijent, pa su izjednačili u 51. minutu utakmice. Strelac je bio Kevin Gameiro.

U 67. minutu tračak nade se pojavio za Valensiju, poveli su sa 3:2, Tores je savladao protivničkog golmana lob udarcem, imali su domaći još 23 minuta i nadoknadu vremena da postignu tri gola.

Njihove nade je ugasio nakon kontre Josip Iličić, potpuno je nevjerovatno bilo to što je Valensija već u 70. minutu poslala čitav svoj tim napred.

Do kraja utakmice Atalanta uspjeva da postigne još jedan gol koji postiže, vjerovali ili ne, Josip Iličić. Bio je to njegov četvrti gol na ovom meču!

Lajpcig ubjedljiv protiv Totenhema

Sabicer kapitenski sa dva gola potopio nade “pjevaca” već u prvom dijelu igre, gosti bez žara za preokretom. Overu četvrtfinala donosi rezervista Forsberg (3:0).

Totenhem se držao tek deset minuta, Murinjovi puleni su imali i par akcija koje su ulivale nadu navijačima “pjevaca”, ali je sve to potopio Sabicer sjajnim golom sa dvadesetak metara u 10. minutu meča.

Devet minuta posle toga Verner postiže gol na asistenciju Anhelinja, ali gol Nijemca je poništen zbog ofsajda. Ipak samo dva minuta kasnije na semaforu stoji 2:0 za domaće!

Orije po ko zna koji put pravi grešku pri procejni pada lopte, Anhelinjo koristi kiks desnog beka i upošljava svog kapitena. Sabicer glavom donosi 2:0!

Do kraja susreta Verner i Šik su imali sjajne prilike, ali Ljoris je bio na mjestu. Sa druge strane jedinu vrijednu šansu za goste bilježi Lo Selso, ali bez promjene rezultata.

U nastavku dosta mirniji tempo, djelovalo je da su se “pjevci” pomirili sa eliminacijom. Verner je ponovo priprijetio, ali njegov šut ide iznad gola. Kod gostiju najagilniji je Dele Ali, reprezentativac Engleske je imao i dobru priliku petnaestak minuta pred kraj meča, međutim Gulaši je na pravom

Ubjedljivu pobjedu od 3:0 donosi rezervista Forsberg koji nije ni minut proveo na terenu, zamijenio je Sabicera i preuzeo pelcer od kapitena.

RB Lajpcig prolazi dalje u četvrtfinale Lige šampiona sa ukupnim rezultatom od 4:0.