U posljednjih nekoliko godina intenzivno se radilo na jačanju i opremanju Civilne zaštite u Bijeljini, te na obučavanju pripadnika Civilne zaštite.
Sredstva za nabavku opreme redovno su planirana gradskim budžetom, pa je ove godine realizovana nabavka dva nova aluminijska čamca i dva vanbrodka motora.
Realizovana je i nabavka radijo uređaja koji su kao sredstvo komunikacije, usljed nestanka električne nergije ili u situaciji bez mobilnog signala, neophodni u vanrenim situacijama.
Paralelno sa opremanjem Civilne zaštite radilo se ove godine i na jačanju strukture ljudstva u smislu brojnosti, kvalitzeta i osposobljenosti za djelovanje u kriznim situacijama.
Ove godine su napominje Marjanović obnovljeni i sertifikati za licencirane spasioce na vodi i pod vodom.
U skladu sa ovogodišnjim planom u opremanje i obuku pripadnika Civilne zaštite uloženo je oko 60.000 KM. Marjanović ističe i da je Teritorijalna vatrogasna jedinica Bijeljina opremana ove godine, pa s razlogom važi za jednu od najopremljenijih u Srpskoj.
Planom za narednu godinu predviđena je i nabavka ronilačke opreme, a sa trenutno raspoloživih 28 čamaca u planu je i nabavka dva jača vanbrodska motora. U oblasti boračko-invalidske zaštite koja je u nadležnosti ovog Odjeljenja, u saradnji sa resornim ministarstvom realizovan je program banjskog liječenja za 30 članova porodica poginulih boraca i ratnih vojnih invalida. U toku je i program stambenog zbrinjavanja ovih kategorija stanovništva.
U budžetu Odjeljenja za boračko-invalidsku zaštitu planirana su i sredstva za dodjelu jednokratne novčane pomoći, za šta je ove godine izdvojeno 100.000 KM. Svakog mjeseca odjeljenje zaprim od 80 do 100 zahtjeva za jednokratnu novčanu pomoć.
I ako grad nema zakonsku obavezu u rješavanju pitanja stambenog zbrinjavanja i ove godine grad je preko resornog odjeljenja izdvojio 50.000 KM i pružio pomoć ovim kategorijama stanovništva u smislu renoviranja stambenih objekata.
Budžetski okvir za boračko – invalidsku zaštitu iduće godine biće na ovogodišnjem nivou.