Holandija i Ukrajina odigrali do sada najbolji meč na turniru

Fudbalska reprezentacija Holandije slavila je nakon uzbudljive završnice sa 3:2 protiv Ukrajine u prvom kolu C grupe Euro 2020.

Iako su domaći dominirali u prvom poluvremenu golove smo čekali sve do drugog poluvremena. Fenomenalno je počelo za “lale”. Depaj je povukao kontru, istrčao do šesnaestrca, a golman Ukrajine Buščan dobro reaguje.

Samo četiri minuta kasnije Vajnaldum odlično upošljava Danfrisa, a još jednom dobro reaguje golman Ukrajine. Golman Ukrajine dobro reaguje i u 38. minutu kada je zaustavio zicer Vajnalduma koji je raspalio volejem sa ivice šesnaesterca. Do kraja poluvremena Damfris je imao nevjerovatnu šansu sa tri metara da ugura loptu u mrežu, ali je promašio cijeli fudbal.

U drugom poluvremenu vidjeli smo uzbudljiv fudbal koji je nadoknadio sav nedostatak u završnici u prvom. Damfris je odlično prošao odbranu, šutirao je, a Vajnaldum trese mrežu za 1:0.

Samo osam minuta kasnije priliku nakon odbitka koristi i Veghorst. Damfris je zaostao, činilo se da je ofsajd, ali nakon pregleda VAR snimka nije utvrđena nedozvoljena pozicija.

Uslijedio je period koji je šokirao navijače Holandije. Jarmolenko u 75. Minutu smanjuje zaostatak fantastičnim golom. Da bi četiri minuta kasnije poravnala četa Andreja Ševčenka. Malinovski je fantastično izveo slobodan udarac, a Jaremčuk uspjeva da izbjegne ofsajd zamku i donese izjednačenje.

Sve ono dobro što je golman Ukrajine večeras uradio palo je u vodu u 84. minutu kada je nakon kombinacije Ukrajinaca loše poslao loptu sa strane šesnaesterca, dolazi lopta do Nejtana Akea, a fudbaler Mančester Sitija fantastično pronalazi Damfrisa koji postavlja konačnih 3:2.