“Građani” šokirali Madriđane – Lion nosi minimalac u Torino!

Real Madrid je u okviru osmine finala Lige šampiona dočekao Mančester siti i poražen je na svom terenu rezultatom 1:2 (0:0).

Taktičko nadmudrivanje Gvardiole i Zidana je bilo zanimljivo gledati, a prvu priliku imala je ekipa Pepa Gvardiole. Mančester siti je prijetio preko De Brujnea, pronašao je Žezusa koji gađa u Kurtou. Odlična odbrana Belgijanca.

Real je imao najbolju šansu deset minuta kasnije kada je Ferland Mendi pronašao Benzemu u kaznenom prostoru, Francuz je pucao glavom u donji ugao, ali je Ederson sjajno odbranio i spasio svoj tim.

Pred sam kraj poluvremena sjajna šansa za goste kada je Kazemiro zaustavio loptu na gol liniji nakon udarca Žezusa.

Iako je Mančester siti bio nešto bolji rival u prvom poluvremenu, Real je prvi stigao do gola u drugom poluvremenu.

Igrao se 60. minut utakmice kada je Modrić iskoristio situaciju u kojoj su se zbunili igrači Mančester sitija, otvorio je kontru koju je realizovao Isko nakon asistencije Vinisiusa.

Nije se predavala ekipa Pepa Gvardiole, naprotiv, zaigrali su još bolje.

Igrao se 78. minut utakmice kada je Mančester siti izjednačio rezultat, Kevin De Brujne koji je pravio velike probleme ekipi Real Madrida danas, je centrirao, najbolji i najsnalažljiviji u kaznenom prostoru bio je Žezus koji uspjeva da savlada Kurtou za 1:1.

Četiri minuta kasnije, novi šok za navijače Real Madrida. Karvahal je zaustavio protivničkog igrača u kaznenom prostoru, Orsato je dosudio penal, a siguran izvođač je bio Kevin De Brujne za konačnih 1:2.

Dodatno je domaćima bio otežan zadatak pošto je Ramos kao posljednji igrač odbrane dobio crveni karton, pa nije pomogao ni ulazak Luke Jovića u posljednjih desetak minuta meča.

Revanš je 17. marta.

Juve “nijemi posmatrač”

Lion slavio u prvom meču osmine finala, Ronaldo i saigrači zabilježili tek jedan šut u okvir gola (1:0).

Tokom prvog dijela igre Juventus je imao posjed, ali na strani Liona su bile šanse.

Ekambi pogađa okvir gola Ščesnija u 21. minutu poslije kornera, da bi deset minuta poslije toga vidjeli i gol u mreži Poljak.

Traženi Aouar prolazi sjajno po lijevoj strani i pronalazi Luku Tusara koji se sjajno snalazi i donosi vođstvo u 31. minutu.

Malo kasnije Lion je tražio penal, ali Kvadrado ipak nije igrao rukom u svojih šesnaest.

Do kraja Ekambi promašuje još jednu odličnu šansu, Lion propušta priliku za 2:0.

U nastavku Juventus napada, ali bez šuta u okvir gola. Dibala je imao sjajnu priliku u 69. minutu, šut Argentinca ide pored stative. U završnici totalna ofanziva “stare dame”.

Ronaldo u 84. minutu zahtjeva penal, sudija odmahuje rukom. Minut kasnije dobar dupli pas između Iguaina i Dibale, stariji Argentinac šutira pored gola.

U 87. minutu Dibala postiže gol, ali je “La Hoja” u velikom ofsajdu te gol neće biti priznat.

Ronaldo je imao dobru šansu u nadoknadi utakmice, šut Portugalca glavom ide pored gola.