Filipova majstorija – Srbija nakon velikog preokreta u finalu!

Srbija će se boriti za zlato pošto je u polufinalu savladala Španiju najslađe moguće, nakon velikog preokreta bilo je 10:9!

Sve je funkcionisalo kako treba u prvoj četvrtini, veoma jaka odbrana, Filipović je postigao gol za 1:0, Prlainović za 2:0, sve je išlo kao po loju.

Španci nisu mogli da daju gol ni sa igračem manje, pa su vaterpolisti Srbije uz veliko samopouzdanje ušli u nastavak trke za finale.

Vratili su se Španci veoma brzo u igru nakon par grešakaa, imala je Srbija i šansu za 3:1 kada su pogodili stativu, a onda je Bustos na drugoj strani izjednačio na 2:2 čime je kaznio tim Srbije. Tahulj i Perone su nastavili da rešetaju, serija od 4:0 koja je mnogo zaboljela srpski tim, kojem je hitno trebalo jedno osvježenje.

Dejan Savić je bio ljut na sudije koje nisu imale ujednačen kriterijum. I pored toga, Srbija uspjeva da na odmor ode sa jednim golom zaostatka, bilo je 4:5 nakon gola Jakšića sa dva igrača više.

Treća četvrtina nije donijela ništa novo.

Španci su došli do 4:7, ali se Srbija vratila u igru i pokazala da je najjača kad je teško. Nije dao Rašović, rastao je u junaka drugog poluvremena, postigao dva gola za 6:7, prije toga bezbroj stativa i prečki, nevjerovatno je koliko vaterpolisti Srbije nisu koristili igrača više.

I onda najbitniji momenat na meču, Španci su stigli do 8:6 posle “fantomskog” gola, nakon provjeravanja video snimka priznat im je gol koji je u najmanju ruku diskutabilan, ali se Srbija ponovo vratili u igru golom Mandića na 4 minuta do kraja.

Srbija je do izjednačenja došla preko Mitrovića, ali je na drugoj strani već u narednom napadu Tahulj na 1:59 do kraja doneo prednost Špancima. Spasilac je ponovo bio Mandić koji je briljirao na ovom meču, ali smo u završnici imali čak pet isključenih igrača.

Čudo se desilo na samom kraju, Španci pogađaju prečku, a Srbija je preko Filipovića na 26 sekundi do kraja vratila prednost prvi put poslije druge četvrtine, dovoljno za veliku pobjedu i slavlje vaterpolista Srbije.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, X nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com