Dortmund jednom nogom u četvrtfinalu – Juve bio na ivici provalije, Kijeza popravio utisak!

Povela je Sevilja već u sedmom minutu utakmice, Džejdon Sančo je ispao kao iz voza, Suso ga je lažnjakom poslao po novine, a potom šutirao, lopta je promijenila pravac i završila u mreži za 1:0.

Nakon tog gola, Dortmund je bio taj koji je vukao sve konce igre.

Čekali smo do 20. minuta za sljedeći gol, i videli pravu majstoriju Dauda, namjestio se, šutirao sa 25 metara, opalio i pogodio za 1:1.

Maestralni Erling Haland je onda preuzeo stvari u svoje noge. Prvo je pokrenuo kontru, zajedno sa Sančom stvorio sebi poziciju iz koje je savladao golmana Sevilje Bona za prednost Dortmunda.

Pred sam kraj poluvremena, očajan potez odbrambenih igrača Sevilje, Rojs je pokrenuo kontru,Haland se izdvojio na desnoj strani i dobio loptu, potom i dokazao o kakvom se napadaču radi, 1:3.

U nastavku je Dortmund mogao da dotuče Sevilju, propustili su nekoliko dobrih prilika, izgledalo je kao da nema sumnje ko će proći u četvrtfinale, ali…

Sevilja se vratila u meč, igrao se 85. minut, Oskar Rodrigez je izveo slobodan udarac sa oko 35 metara od gola, Luk De Jong se sjajno snašao i poslao loptu u mrežu. Greška odbrane koja je ostavila samog fudbalera Sevilje.

Uzavrele strasti nakon ovog gola, dosta oštrih startova, ali bez većih posljedica. Uglavnom, bez promjene rezultata, Borusija u Dortmund putuje zadovoljna rezultatom.

Porto iz uigranih akcija do pobede, Juve izvukao gol u gostima

Fudbaleri Juventusa načinili su negativno iznenađenje porazom od Porta na “Dragau” 2:1 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Domaći su stigli u vođstvo već u drugom minutu nakon katastrofalne greške Bentakura, koji je neoprezno vratio loptu Ščensnom, a ovu nesmotrenost iskoristio je iranski napadač Mehdi Taremi poslavši loptu u mrežu.

Sličan problem Juventus je imao u 22. minutu kada je Ščensni opet zakomplikovao pred svojim golom, ali je ovaj put prošao nekažnjeno.

Prilično blijed Juventus u prvom poluvremenu najbolju priliku je propustio u 41. minutu kada je Adrien Rabio atraktivno pokušao nakon kornera, ali je golman Porta sjajno reagovao.

Već na startu drugog poluvremena odbrana Juventusa je ponovo kapitulirala. Strijelac je ovaj put bio iskusni afrički napadač Musa Marega, koji je iskoristio pukotine u odbrani gostiju i savladao Ščensnog u 46. minutu.

Lijep pokušaj samo šest minuta kasnije imao je i Serđo Oliveira, ali je Ščensni ovaj put bio pribran.

Nešto bolji pristup igri gostiju iz Torina krunisan je u 83. minutu nakon lijepe akcije u kojoj je Rabio uposlio Kijezu, a ovaj iz prve pogodio “malu mrežu” domaćih.

Do kraja meču u kojem je srpski fudbaler Marko Grujić ušao u igru u 66. minutu Juventus se je bio bliži drugom pogotku nego Porto trećem.

Rezultat se ipak nije mijenjao, pa će u revanšu za manje od tri nedjelje izabranici Andree Pirla morati da pobjede ukoliko žele plasman u četvrtfinale, ali će im biti dovoljan jedan pogodak da dođu do cilja.