Crveno-beli “petardom” eliminisali Kairat, rapsodija na “Marakani”

Šampion Srbije Crvena zvezda plasirao se večeras u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto je u revanš meču u Beogradu savladao Kairat rezultatom 5:0!

Prvi meč u Almatiju je završen pobjedom kazahstanskog šampiona od 2:1, ali Zvezda je večeras pokazala da je prije sedam dana imala samo jedan slabiji dan i da je mnogo kvalitetniji tim od Kairata.

Zvezdin rival u trećem kolu kvalifikacija biće moldavski Šerif koji je večeras eliminisao Alaškert iz Jermenije.

Večerašnji meč je odigran pred blizu 20.000 djece do 14 godina koja su mogla da prisustvuju meču zbog kazne koju je UEFA prošle sezone izrekla Zvezdi i već u devetom minutu meča djeca su imala priliku za prvu veliku radost.

Aleksandar Katai je tada osvojio loptu na dvadesetak metara od gola, a onda iskosa sa lijeve strane uputio neodbranjiv udarac i lopta je završila u donjem lijevom uglu gola golmana Ustimenka – 1:0.

Pokušali su gosti da uzvrate četiri minuta kasnije preko Šušenačeva kada je Borjan sigurno intervenisao, ali uz tu priliku, Kairat je još jedino u finišu prvog poluvremena priprijetio preko Vagnera Lava. Sve ostalo je bilo potpuno u znaku Crvene zvezde.

Na 2:0 čekalo se do 21. minuta kada je Dragović osvojio loptu na sredini terena, odmah je proslijedio do Dionija koji je primio na grudi, a onda sa ivice kaznenog prostora snažnim i preciznim udarcem pogodio donji desni ugao – 2:0.

Imali su potom odlične prilike i Falko i Ivanić, a na 3:0 je svojim drugim golom povisio Katai u 42. minutu. Ivanić je na ivici kaznenog prostora iznudio slobodan udarac, Katai ga je sjajno izveo i zvezda je već imala sigurnu prednost.

Tek što je počelo drugo poluvreme, u 49. minutu je poslije saradnje sa Rosićem, Mirko Ivanić pobjegao kroz sredinu i poslao loptu pod prečku za 4:0.

Za ”petardu” se pobrinuo Filipo Falko koji je najprije u 55. minutu propustio još jednu šansu, ali je samo minut kasnije bio mnogo precizniji poslije jedne od brojnih akcija po desnoj strani sa Gobeljićem – 5:0.

Mogla je Zvezda do kraja da postigne još koji gol, a u finišu je Ben pogodio i stativu. Meč je obilježio i debitantski nastup na evro-sceni 17-godišnjeg Marka Lazetića koga je nervozni štoper Kairata Alip u nadoknadi vremena glavom udario u kaznenom prostoru.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com