Budućnost došla do izjednačenja

U sjajnom ambijentu pred punom dvoranom u Istočnom Sarajevu košarkaši Budućnosti iz Bijeljine su na gostovanju savladali Slaviju 76:70 i izjednačili na 1:1 u finalnoj seriji prvenstva Republike Srpske.

Budućnost je bolje otvorila meč, stekla je prednost u prvoj i drugoj četvrtini na krilima sjajne partije Milivoja Božovića koji je dominira. Ali Slavija je pokazala karakter i kao u prvom meču uspjela da se vrati i da povede na kraju druge četvrtine a zatim i da sa minimalnom prednošću ode na odmor.

Opet je ekipa Josipa Pandže uspjela da se odlijepi u trećj četvrtini ali nošeni velikom podrškom navijača domaći košarkaši se nisu predavali. Uspjeli su da opet drže rezultatski priključak i pri rezultatu 69:65 Slavija je imala šansu za novu dramu. Međutim izgubljena lopta i poeni Erkića na drugoj strani donijeli su prednost gostima koji ovaj put nisu dozvolili preokret.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Milivoje Božović sa 25 poena, a dodao je i 17 skokova. Erkić je postigao 1. Kod Slavije, Dušan Elez je ubacio 19, a dvocifren je bio još Tunguz sa 11 poena. Treći meč se igra u Bijeljini.

Treba pohvaliti i sjajan ambijent u dvorani. Oko 2.000 navijača je bodrila svoj klub a na kraju su aplauzima ispratili ekipe.