Borac bolji od Radnika, gosti nezadovoljni htjeli napustiti teren

U Banja Luci su posljednji meč ovog 15. kola odigrale ekipe Borca i Radnika, a na kraju su domaći slavili rezultatom 2:0.

Samo otvaranje meča nije ponudilo previše uzbuđenja. Na prvu pravu priliku čekalo se do 10. minute kada se Vranješ našao ispred gola gostiju, ali loše je šutirao.

Isti je igrač 10 minuta kasnije pokušao iz slobodnog udarca, no promjene rezultata nije bilo. Sa početnih 0:0 se otišlo na poluvrijeme.

Početkom drugog dijela Borac je poveo i to autogolom Simonovića. Šest minuta kasnije sumnjiva situacija. Bradonjić je kao brzi voz protutnjao pored nekoliko igrača Borca i pao u kaznenom prostoru, ali sudija samo odmahuje rukom.

Do 80. minuta praktično da nije bilo većih uzbuđenja, a onda se desila jedna krajnje čudna situacija. Vranješ se našao u šesnaestercu Radnika, nakon čega ga ruši jedan gostujući igrač, što je prema mišljenju Njegomirovića bilo dovoljno za kazneni udarac.

To je izazvalo veliko nezadovoljstvo među igračima Radnika koji su u jednom momentu krenuli ka svlačionici, ali ih je u posljednjem momentu zaustavio Žižović i vratio ih na teren.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja pa je Borac tako stigao do petog vezanog trijumfa kojim je skočio na treću poziciju sa 27 osvojenih bodova, dok je Radnik sada peti sa 25 bodova na svom kontu.