Bjelica trojkom uz zvuk sirene srušio Hjuston /VIDEO/

Sjajan pogodak srpskog košarkaša za pobjedu Sakramento Kingsa!

Poslije serije poraza, druga vezana pobjeda Sakramento Kingsa. I to, protiv favorizovanog Hjustona u gostima – 119:118.

Junak je bio reprezentativac Srbije, Nemanja Bjelica, koji je uz zvuk sirene pogodio za tri poena sa čak devet metara od koša!

Ukupno je upisao 17 poena, pet skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte za 30 minuta u igri.

Dvocifren broj poena ubacio je i Bogdan Bogdanović (13), uz tri skoka i jednu asistenciju za 32 minuta.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Badi Hild sa 26 poena, dok je domaćine predvodio Rasel Vestbruk sa 34 i osam asistencija. Džejms Harden dodao je 27 poena i 10 asistencija, ali to sve nije bilo dovoljno za pobjedu.

Pogledajte kako je Bjelica svom timu obezbijedio desetu pobjedu u dosadašnje 23 utakmice i povratak u borbu za plej-of:

Ubrzo poslije tog koša uslijedilo je i ogromno slavlje u svlačionici Kingsa:

Junak je, ipak, prije toga dao kratku izjavu:

“Je**š ga (F*ck it), zaslužili smo ovu pobjedu”, bio je kratak, ali vrlo jasan Bjelica.