Čitaoci su od juče ponovo u Biblioteci “Filip Višnjić”, a knjige koje su podignute prije epidemije virusa korona nekoliko dana provešće u karantinu, kako bi ponovo bile vraćene na police i dostupne članovima Biblioteke. Svoja vrata za posjetioce od ponedjeljka će otvoriti i Muzej “Semberije”. S obzirom na epidemiološku situaciju i ustanove kulture su uskladile svoj rad u skladu sa preporukama nadležnih institucija.
Nakon mjesec ipo dana Biblioteka “Filip Višnjić” otvorila je vrata za svoje čitaoce. Ova ustanova kulture počela je sa pozajmicom knjiga za više od 10.000 svojih članova. U skladu sa svim propisanim epidemiološkim mjerama organizovan je rad zatorenog tipa, što podrazumjeva ulazak po jednog korisnika uz poštovanje svih propisanih mjera uz minimalan broj ljudi.
Prema riječima direktora Biblioteke, knjige koje su podignute prije epidemije virusa korona idu prvo u karantin, a nakon nekoliko dana ponovo se vraćaju na police i tada će biti dostupne čitaocima.
Zamjena knjiga obavlja se na šalteru portirnice, radnim danima od 8.00 do 13.00 časova, a do 10.00 časova prednost imaju lica starija od 65 godina.
Da su građani opredijeljeni da više čitaju u vrijeme pandemije kada više vremana provode u zatvorenom, pokazuje i broj posjeta u ova dva dana.
Cvjetković poručuje svim korisnicima i članovima Biblioteke kojima je istekla članska karta, da nemaju razloga za brigu jer je od 17. marta pa do danas omogućeno produženje važenja članske karte za mjesec dana.
Kao i Biblioteka, za posjetioce je u proteklih mjesec ipo dana bio zatvoren i Muzej “Semberije”, koji će već od ponedjeljka od 8 do 16 časova, otvoriti svoja vrata za sve građane koju su zainteresovani da pogledaju tri muzejske postavke, a ulazak u ovu ustanovu kulture biće takođe sveden na najviše dva posjetioca u isto vrijeme uz poštovanje svih propisanih mjera zaštite.
Najstarija zgrada u gradu iz 1876. godine koja je smještena u samom srcu grada inače privlači veliki broj posjetilaca. Uz tri stalne muzejske postavke, te druge sadržaje koji se priređuju u normalnim okolnostima, rastao je i broj posjeta na godišnjem nivou.
Knjige u kojima će biti predstavljena istorija Bijeljine, u godini značajnog jubileja za Muzej “Semberije”, ugledaće kako se očekuje svjetlost dana već u oktobru.
Statistika pokazuje da su među posjetiocima Muzeju “Semberije” u Bijeljini bili najbrojniji turisti iz susjedne Srbije.
Zahvaljujući svom geografskom položaju Bijeljina je inače tranzitna stanica za mnoge putnike namjernike, pa tako i one koji namjenski posjete ovo mjesto kako bi se bolje upoznali sa blagodetima Semberije i bogatom kulturnom baštinom ovog kraja.
Pratite nas i na društvenim mrežama: