Bajern i Čelsi u četvrtfinalu

Fudbaleri Čelsija rutinski su izborili plasman u četvrtfinale Lige šampiona pošto su na svom “Stamford bridžu” slavili i u revanšu protiv Atletiko Madrida 2:0.

Inicijativa Čelsija se posle nekoliko poluprilika isplatila u 34. minutu kada je Hakim Zijeh iskoristio asistenciju Tima Vernera i poslije prizemnog dodavanja lako savladao Jana Oblaka.

Atletiko je svjesno prepustio posjed lopte domaćinu uz sporadične napade preko Luisa Suareza, Žoao Feliksa, Janika Karaska i Markosa Ljorentea.

Primljeni gol je malo trgao “jorgandžije”, pa su u posljednjih 10-ak minuta do odlaska na odmor pokušali da makar poravnaju rezultat i nešto rasterećenije uđu u drugih 45 minuta.

To nisu uspjeli, pa se sa minimalnom prednoću “plavaca” otišlo na odmor.

U nastavku je lijepu priliku da uveća vođsvo Čelsija propustio Verner, čiji je lukavi pokušaj iskosa Oblak lijepo odbranio.

Nedugo zatim ponovo se oprobao i Zijeh, ali je slovenački golman ponovo bio na mjestu.

Atletiko je kako se meč približavao kraju logično preuzeo veću inicijativu, ali ih je sasjekao crveni karton Stefana Savića, koji je prilikom prekida napravio faul nad Antonijom Rudigerom.

Uprkos tome, priliku da unese dramu u posljednje minute uneo je Feliks, nije iskoristio lijepu priliku u nadoknadi, ali jeste Emerson koji je u četvrtom minutu zaustavnog vremena potvrdio trijumf “plavaca”.

Ništa od čuda u Minhenu

Fudbaleri Bajerna plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su i u revanšu savladali rimski Lacio sa 2:1 i ukupnim rezultatom 6:2 rutinski izborili plasman u narednu fazu takmičenja.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić je kao kapiten predvodio Rimljane u ovom meču i već u prvih petnaestak minuta je mogao da dovede goste u vođstvo, kada je izbjegao ofsajd zamku ali nije uspio dobro da zahvati loptu koja mu je bila upućena u kazneni prostor, pa je ova prilika propala.

Bajern je počeo polako da pojačava ritam, pa je u 33. minutu domaći tim iznudio jedanaesterac koji je skrivio Murići, a siguran realizator penala bio je Robert Levandovski – 1:0.

Uslijedio je mirniji period igre do kraja poluvremena, a početkom drugog došlo je do prekida meča na nekoliko minuta, pošto je fudbaler gostiju Lacari doživio povredu prsta na ruci prilikom jednog duela. Bilo je za njega to prilično bolno, po svemu sudeći je u pitanju neki prelom, pa je za Lacarija ovaj meč tada bio završen.

Mnogo sreće imali su gosti u 66. minutu meča, kada je poslije odlične akcije kroz sredinu odbrana Lacija izigrana. Levandovskom je ostavljeno previše prostora na ivici kaznenog prostora, odakle je šutirao u donji desni ugao, ali je stativa spasila Rimljane.

Pet minuta kasnije, brza akcija Lacija, Korea je ušao u kazneni prostor i šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je Nibel ”skratio ugao” i zaustavio taj udarac.

Odmah zatim, Bajern uzvraća munjavitom akcijom, Alaba je svojim odličnim dodavanjem ”probušio” odbranu Lacija kroz sredinu, loptu je prihvatio Čupo Moting koji je izbio sam ispred Reine iu rutinski ga je savladao – 2:0.

Lacio je ipak stigao do počasnog gola u 82. minutu kada je Parolo, posle centaršuta Pereire, uspio da glavom pošalje loptu kroz noge golmanu Nibelu, za konačnih 2:1.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com