Atalanta na pragu četvrtfinala – Lajpcig bolji od vicešampiona Evrope

Fudbaleri Atalante značajno su se večeras približili plasmanu u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su kao domaćini na milanskom ”San Siru” ubjedljivo savladali Valensiju rezultatom 4:1.

Atalanta je od starta imala inicijativu, vršila pritisak na polovini rivala. Već u osmom minutu Pašalić je imao stopostotnu priliku kada je golman gostiju Domenek izašao kao pobjednik u situaciji jedan na jedan.

Ipak, on je ovom odbranom samo odložio vođstvo domaćih, koje je uslijedilo osam minuta kasnije, u 16. minutu meča. Kapiten Atalante Gomez je sa lijeve strane pronašao Hansa Hatebura na ivici peterca, a ovaj nije propustio priliku da svom timu donese prednost – 1:0.

Kako se bližio kraj poluvremena, ponovo Atalanta preuzima kontrolu, De Ron je imao jedan odličan pokušaj sa distance kada je lopta prohujala iznad prečke, a onda, u 42. minutu meča domaći su duplirali prednost.

Još jednom je sve počelo akcijom po lijevoj strani, na kraju lopta je proslijeđena na oko 17-18 metara od gola, odakle Iličić snažno i precizno šutira i Domenek je bio nemoćan – 2:0.

U drugom poluvremenu još veći problemi za goste.

Igrao se 57. minut, kada se kapiten Gomez izborio za jednu loptu na dvadesetak metara od gola Valensije. Ona dolazi do Frojlera koji sa ivice kaznenog prostora šalje prelijep, neodbranjiv udarac u lijevi ugao gola gostiju – 3:0.

Šest minuta kasnije, Domenek je i četvrti put morao da vadi loptu iz mreže. Po drugi put večeras ga je savladao Hans Hatebur. Bila je to kontra domaćih, Hatebur je po lijevoj strani pobjegao defanzivcima gostiju, izbio oči u oči sa Domenekom i preciznim udarcem ga savladao za 4:0.

Kakvu-takvu nadu pred revanš na ”Mestalji”, ekipi Valensije dao je Čerišev svojim golom u 66. minutu, kada je iskoristio pravi poklon Palomina koji je pred kaznenim prostorom Atalante napravio veliku grešku.

Nagelsman nadigrao Murinja

Fudbaleri Lajpciga pobijedili su u gostima ekipu Totenhema rezultatom 1:0 (0:0) i imaju veliku prednost u dvomeču osmine finala Lige šampiona.

U prvom poluvremenu, Lajpcig je imao čak 11 udaraca ka golu, naspram samo tri Totenhemova, ali nije to jedino što pokazuje dominaciju gostiju u prvih 45 minuta. Gosti su u svakom trenutku znali šta rade, imali su strašnu tranziciju iz odbane u napad i po bokovima pokušavali da slome otpor Totenhema.

S druge strane, Murinjov tim je izgledao kao i svaki njegov posljednjih godina – prilagođen situaciji, povučen, koji čeka šansu iz kontri. Doduše, imao je Totenhem dva opasna napada, ali nije ozbiljnije priprijetio golmanu Gulašiju.

Lajpcig je nastavio da dominira i u drugom poluvremenu i u 58. minutu zasluženo je poveo i to iz penala golom Tima Vernera. Prethodno je Ben Dejvis očajno reagovao, zakasnio i oborio Lajmera, a sudija nije imao dilemu da li da pokaže na bijelu tačku.

Ubrzo poslije gola, Lajpcig je imao novu veliku priliku. Patrik Šik je ostao sam na desetak metara, ali je Ljoris zaustavio njegov udarac.

Nakon te šanse i primljenog gola, Murinjo je morao da reaguje, izveo je Dele Alija i Žedsona Fernandeša, a uveo je Lamelu i Ndombelea kako bi ubrzao igru veznog reda.

Totenhem je zaigrao nešto bolje, i dalje je Lo Selso bio najopasniji igrač domaćih i upravo je on najozbiljnije priprijetio. Igrao se 73. minut kada je Argentinac najprije iznudio slobodan udarac. Potom i odlično šutirao, ali se istakao golman Gulaši.

U posljednjim minuta, Lukaš Mura je imao još jednu priliku, šutirao je glavom preko gola i to je bilo sve za večeras.