Gradonačelnik Bijeljine Mićo Mićić ozvaničio je danas nastavak rada Centra za socijalni rad u novoizgrađenom objektu, istakavši tom prilikom da će radnici Centra od sada moći da pruže kvalitetnije usluge korisnicima, posebno kada je riječ o Dnevnom centru za djecu sa posebnim potrebama.
– Izgradnja zgrade započeta je nakon poplava 2014. godine, kada je stari montažni objekat bio poplavljen. Gradska uprava je iskoristila povoljan kredit Svjetske banke za obnovu zgrada koje su uništene tokom poplava, koji podrazumijeva pet godina grejs perioda i otplatu na 20 godina, sa kamatom od samo jedan odsto. Rezultat je savremen objekat i viši nivo usluga – naveo je Mićić.
Prema njegovim riječima, u zgradi čija je izgradnja koštala 3,1 milion konvertibilnih maraka, osim kancelarija Centra za socijalni rad, nalaziće se i druge institucije.
– Ovdje su smješteni i Dnevni centar za djecu sa posebnim potrebama, Dnevni centar za djecu u riziku, dok je ulaz u zgradu sa druge strane namijenjen zaposlenima u Savezu opština i gradova, a u zgradi su smještene i kancelarije Direkcije za izgradnju i razvoj Grada. Posebno bih zahvalio Vladi Japana i donatorima koji su nam pomogli u izgradnji i opremanju Dnevnog centra za djecu sa posebnim potrebama, u iznosu od 650.000 KM – poručio je Mićić.
Gradonačelnik Bijeljine je naglasio da je ovaj Dnevni centar spreman za korišćenje, ali da će, najvjerovatnije, biti u funkciji od septembra.
– Trenutno se borimo sa veoma opasnim virusom, sprovodimo sve mjere Republičkog i Gradskog štaba za vanredne situacije, pa će i korisnici morati da sačekaju sa ulaskom u nove prostorije – jasan je Mićić.
Direktor Centra za socijalni rad Milorad Sofrenić naveo je da su uslovi u novom objektu obezbijeđeni prema najvišim svjetskim standardima.
– Kancelarije za rad zaposlenih su izgrađene po najvišim standardima i sada mnogo rasterećenije možemo da rješavamo vrlo delikatne probleme porodično-pravne zaštite, nego ranije – istakao je Sofrenić.
On je naglasio da će do septembra Centar za socijalni rad morati da zaposli radnike određenih profesija, kao što su specijalni pedagozi, specijalni vaspitači i defektolozi.
– Tako ćemo potpuno biti spremni za prijem djece sa posebnim potrebama i njihov boravak tokom dana, a pretpostavljamo da će dnevno u Centar dolaziti između 40 i 60 takve djece – dodao je Sofrenić.
Površina nove zgrade Centra za socijalni rad iznosi više od 2.500 metara kvadratnih i nalazi se pored Gradskog parka, u Ulici potporučnika Smajića.
Pratite nas i na društvenim mrežama: