Morao je da dođe i taj dan, kraj srpske vladavine u evropskom vaterpolu!

Dramatično četvrtfinale u Budimpešti, Srbija poslije četiri uzastopne titule eliminisana sa Evropskog prvenstva.

Mnogo uzbuđenja donela je večerašnja utakmica između Srbije i Španije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Budimpešti.

Regularni tok meča završen je bez pobjednika, rezultatom 6:6, po četvrtinama 2:1, 1:4, 2:1, 1:0. Pa je odluka o putniku u finale doneta poslije penal-serije.

A u penal-seriji, Španija bolja, prije svega zahvaljujući fenomenalnom golmanu Pinedu. Pobjedom od 4:3 u petercima, ukupno 10:9, ide u polufinale!

Podsjetimo, prvi polufinalista je selekcija Crne Gore, koja je ranije danas savladala svjetskog prvaka Italiju sa 10:8.

Prvu četvrtinu dobila je Srbija sa 2:1. Početkom druge poveli i sa 3:1 i činilo se tada da sve polako dolazi na svoje mjesto i da srpski ”Delfini” preuzimaju kontrolu rezultata.

A onda, nevjerovatan pad do kraja druge četvrtine. U tom, kratkom periodu, naš tim je dozvolio Špancima da naprave seriju 4:0 i na polovini ove utakmice Španija je vodila sa 5:3!

Upaljen je alarm u našem timu. Srećom u trećem kvartalu reprezentacija Srbije uspjeva da stabilizuje prije svega igru u odbrani.

U napadu i dalje nije išlo sve kako treba, španski golman Pinedo je briljirao. Ali Srbija je uspjela da krajem treće i početkom posljednje četvrtine golovima Ćuka i Mandića da od 4:6 stigne do 6:6.

Bilo je do kraja dovoljno vremena za potpuni preokret, ali Španci su se sjajno branili, uspjeli da zadrže remi i izbore se za peterce.