Šok terapija urodila plodom: Radnik stigao do tri boda

Radnik je u 15. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Velež u Mostaru sa 2:1.

Gosti su u Mostar stigli sa novim trenerom. Legendarni Velibor Đurić preuzeo je tim od Vlade Jagodića i odlično je počeo trenersku karijeru u Premijer ligi. Radnik je stigao do velika tri boda u borbi za ostanak.

Dobrih pola sata na stadionu Rođeni nismo mogli vidjeti gotovo ništa. Igralo se dosta tvrdo i bez pravih šansi, a iz prvog šuta na gol Radnik je uspio doći do gola.

Igrao se 30. minut kada su gosti poveli. Nakon kornera, Šubert ubacuje na drugu stativu, Gogić spušta loptu do Esmira Hasukića, a ovaj pogađa mrežu domaćeg tima za 1:0.

Velež potom kreće još ofanzivnije, a domaći su do kraja prvog dijela stvorili dvije opasne situacije pred golom gostiju iz Bijeljine.

Prvo je Ćosić sa 20-ak metara pokušao udarac, Hodžić brani, da bi potom Salčin prebacio gol iz dobre pozicije nakon greške golmana gostiju i propala je odlična šansa, te se na odmor otišlo vodstvom Radnika od 1:0.

U nastavak meča Velež ulazi ofanzivno. Feđa Dudić je probao brojnim izmjenma napraviti nešto, a domaći su u 48. minutu imali dobru šansu. Udarac Cvijanovića uz pomoć stative brani Hodžić.

Imao je domaći tim kontrolu lopte. Pokušavali su nešto u fazi napada, ali napadi su bili izuzetno jalovi i nisu mogli da stvore pravu šansu.

Radnik je šansu čekao iz kontre. Nekoliko puta su gosti imali mogućnost dobrog napada, ali i njima je falio završno pas.

Velež je ipak uspio da dođe do izjednačenja. U 84. minutu spektakularan gol postiže Samir Radovac za 1:1.

Radost domaćeg tima kratko je trajala. Već dva minuta kasnije grešku Ćosića koriste gosti, Marković ubacuje prema Kenan Šariću, a ovaj sjajno pogađa za novo vodstvo gostiju od 2:1.

Šarić je skinuo dres, zaboravio je da ima karton i morao je van terena zbog drugog žutog. Do kraja domaći ne koriste prednost igrača više i Radnik je stigao do velika tri boda.

(sportsport.ba/foto: FK Velež)