Remi Partizana i Genta u Belgiji

Fudbaleri Partizana remizirali su u protiv Genta u Belgiji 1:1 u okviru četvrtog kola grupe Lige konferencija.

Belgijanci su bolje otvorili meč i brzo uspostavili inicijativu, pa tako i zaprijetili preko Kumsa čiji je udarac Popović odbranio.

Gent je stigao prvi i do gola, ali je on bio opravdano poništen zbog ofsajda Montisa, odbrana Partizana imala je velikih problema da zaustavi nalete rivala.

Ubrzo je uzvratio Partizan na drugoj strani, pokušaj Meniga a onda i Pantića, u međuvremenu poništen je još jedan gol Genta zbog prekršaja Depoatra.

Najbolju priliku za gol u prvom dijelu meča imao je Natho, Izraelac je namjestio loptu na nešto manje od 20 metara i iz slobodnog udarca pogodio stativu, a Miljković nije uspio da zahvati loptu nakon toga.

Do kraja poluvremena pretio je Ovusu u dva navrata, jednom je morao da reaguje Popović.

Nastavak meča doneo je prilično bolju igru Partizana koji se lakše branio, a nagrada je stigla u 65. minutu.

Slobodan Urošević je na najbolji mogući način krunisao lijepu timsku akciju i poslije sjajnog prodora desnom nogom postigao pogodak u stilu najboljih napadača.

Nakon toga, Gent je krenuo ofanzivnije, pa je uspio da stigne do izjednačenje u 80. minutu poslije akcije rezervista, centaršut Čakvetadzea i pogodak Tarika Tisudalija.

Nastavio je belgijski tim sa napadima, ponovo je Tisudali pokušao da postigne gol, ali ga je Popović sjajnom intervencijom spriječio u toj nameri.

Na kraju, Partizan je uspio da se odbrani i sačuva 1:1.