Partizan ubjedljiv protiv Anortozisa na Kipru

Fudbaleri Partizana savladali su Anortozis Famagustu u Nikoziji rezultatom 2:0 u prvom kolu grupe B Lige konferencija.

Srpski tim bio je konkretniji u prvom poluvremenu kada je propustio nekoliko ozbiljnih prilika.

Miljkovićev udarac iskosa sa desne strane odbranio je Lorija, golman Anortozisa je intervenisao i kod stative Šćekića, dok je na drugoj strani Hristodulopulos sjajno izveo slobodan udarac, ali je Popović uspio da odbrani svoj gol.

U jeku ofanzive Partizana led je probio Kvinsi Menig, Holanđanin se u 42. minutu našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i odbitak nakon šuta Markovića sproveo u mrežu.

Nastavila je ekipa Aleksandra Stanojevića sa napadima i u drugom poluvremenu, odličnu priliku propustio je Rikardo Gomeš, da bi nakon toga Marković gađao daleko pored gola.

Kecbaja je izmjenama pokušao da razmrda svoju ekipu koja je u nastavku meča zaigrala nešto bolje, pa je tako Deletić imao veliku šansu da savlada Popovića, no golman gostiju je odlično reagovao.

Reagovao je Stanojević i uveo između ostalih i Jovića, pa je mladi fudbaler i doneo željeni impuls asistencijom u 68. minutu kada je Rikardo Gomeš golom primirio Anortozis koji je do tog trenutka bio u naletu.

Nakon toga, rutinska završnica Partizana koji je imao još nekoliko opasnih napada bez učinka, no ni Kiprani nisu uspjeli da meč uvedu u dramatičnu završnicu.

Mogao je Jojić da trijumf načini još ubjedljivijim, ali nije zahvatio loptu kako treba u kaznenom prostoru.

Bilježimo takođe akciju Terzića i Jovića kada potonji nije uspio da ugrozi gol rivala iz neposredne blizine.

Nema sumnje da je klub iz Humske načinio veliki korak u ostvarenju plana zvanog “proljeće u Evropi”.