Partizan se namučio, ali zasluženo ide dalje!

Uz dosta muke, tek poslije produžetaka, ali potpuno zasluženo, Partizan uspeo da se plasira u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Fudbaleri Partizana igraće u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope protiv ekipe Šarlroa u Belgiji za sedam dana!

To je epilog večerašnje utakmice u Kišinjevu, na stadionu Zimbrua, gdje je domaći Sfintul George dočekao ekipu Aleksandra Stanojevića.

Poslije regularnih 90 minuta igre nije bilo golova, a Partizan je do pobjede od 1:0 i plasmana u narednu rundu došao u produžecima.

Partizan je tokom čitavom meča imao apsolutnu terensku inicijativu, domaćin se orijentisao na bunker, gotovo bez ijednog pokušaja ka Stojkovićevom golu. Doduše, bilo je par njihovih akcija u prvom poluvremenu kada su se lopte od Partizanovih igrača odbijale do Stojkovića, a sve ostalo bilo je u znaku ekipe crno-bijelih i njenog mučenja da nađe put do mreže.

Umar Sadik je bio najveća prijetnja gostima, ali istovremeno je brojne obećavajuće situacije u kojima se nalazio, uspjevao da zakomplikuje i da ih upropasti.

Ni Asano se nije proslavio kada je realizacija u pitanju, i on je imao par dobrih prilika, jednu kada je bio oči u oči sa golmanom, ali je traljavo šutirao.

Slično je bilo i u drugom poluvremenu, kada su crno-bijeli od 77. minuta ostali bez Sadika na tarenu zbog povrede, a njegovo mjesto zauzeo je Bojan Matić.

I Matić je imao jednu dobru priliku koju je proćerdao komplikovanjem u završnici što mu je i trener Stanojević zamjerio.

Ulazak Markovića umjesto Filipa Stevanovića trebalo je da unese dodatni impuls u igru Partizana, ali ni to nije bilo baš onako kako se očekivalo. I Marković je propustio jednu dobru priliku, loše je šutirao sa ivice kaznenog prostora…

Ipak, u produžetku Partizan stiže do zasluženog gola.

Aleksandar Lutovac, koji je poslije 90 minuta zamijenio Asana, iznudio je jedanaesterac poslije centaršuta Uroševića sa lijeve strane, a siguran realizator sa bijele tačke bio je Bibars Natho koji je loptu poslao pod prečku – 1:0!

Do kraja Partizan nije imao većih problema da minimalnu prednost i zadrži, izuzev u nadoknadi vremena drugog produžetka, kada je umalo došlo do nesporazuma Vitasa i golmana Stojkovića.

Mogli su crno-bijeli i da pobjedu učine ubjedljivijom, ali i Lutovac je upisao i jedan svoj promašaj iskosa sa desne strane.