“Orlovi” idu na Mundijal!

Fudbalska reprezentacija Srbije plasira se na Mundijal u Kataru, pošto je pobijedila Portugal 2:1. Gol odluke postigao je Aleksandar Mitrović u 90. minutu.

Hrabra Srbija odigrala je utakmicu života, zajedno sa selektorom Draganom Stojkovićem Piksijem koji je slavio u Portugalu i kao igrač, i kao trener.

Portugal tako ide u kvalifikacije koje se igraju na proljeće.

Portugal je do prednosti došao već u drugoj minuti. Gudelj je izgubio loptu, a Renato Sančez ne propušta takvu priliku i pogađa mrežu Rajkovića za 1:0.

Nije to Srbiju obeshrabrilo. Nastavili su igrati, imati veći posjed lopte, odličnu priliku za izjednačenje propustio je Vlahović, pogodio je stativu, lopta se ponovo njemu odbila, ali udarac završava preko gola.

U 32. minutu izjednačenje. Tadić je potegao sa 18 metara, nije najbolje baš reagovao Rui Patrisio, i rezultat je vraćen u egal.

Srbija je i u nastavku tražila priliku, ali nije bilo toliko opasna kao u prvom poluvrmenu, a dobre prilike imali su Vlahović i Mitrović, ali nije bilo sreće, ni prisebnosti u udarcima.

A onda se ukazao Mitrović i Srbija je otišla u Katar.