log in

Ubjedljiv trijumf Totenhema u Beogradu

Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Priželjkivali su navijači Crvene zvezde da se ponovi ono što smo vidjeli prije tačno godinu dana, kada je Pavkov sa dva gola srušio Liverpul na ''Marakani'', ali se to večeras protiv Totenhema nije dogodilo.

U četvrtom kolu Lige šampiona, aktuelni vicešampion Evrope je pred više od 42 hiljade gledalaca ubjedljivo trijumfovao rezultatom 4:0 i na tabeli Grupe B pobegao Zvezdi na četiri boda razlike.

Poraz jeste ubjedljiv, drugo mjesto u grupi po svemu sudeći ostaće samo san, ali šanse za Zvezdin plasman u ''evropsko proljeće'' i dalje postoje.

Mogao je Milan Pavkov i večeras da se proslavi, ali za raziku od prošle godine, kao da je izgorio u prevelikoj želji da ''delijama'' priredi reprizu.

Vidjelo se to u 23. minutu meča, kada je posle akcije sa Garsijom izbio oči u oči sa golmanom Gazanigom, ali umjesto mreže, pogodio je ispruženu lijevu nogu Totenhemovog čuvara mreže.

Bila je to idealna prilika da Zvezda povede, da se atmosfera dovede do ''usijanja'', ali kako to obično biva, nije se dugo čekalo da tako kvalitetna ekipa kao što je Totenhem, kazni ovaj promašaj.

Kazna je uslijedila u 34. minutu, i to na vrlo neobičan način. Bio je to pravi karambol u kaznenom prostoru Crvene zvezde, Kejn, pa Son su pogađali stativu, odnosno prečku, Zvezdini defanzivci su neuspješno pokušavali da otklone opasnost, a na kraju lopta dolazi do Đovanija Lo Selsa, koji sa sedam-osam metara pogađa mrežu - 0:1.

Mogla je Zvezda do izjednačenja u finišu prvog poluvremena, u 44. minutu, kada je Van la Para bio u prilici, iskosa sa desne strane je gađao bliži ugao, a pogodio stativu. Potom se lopta odbila do Sančeza, koji nespretno reaguje, ali onda prečka spasava goste.

Ostalo je 0:1 na poluvremenu, a na početku drugog još jedna sjajna prilika za Zvezdu. Bila je to zaista obećavajuća akcija, Pavkov je imao loptu na ulasku u kazneni prostor, mogao je da bira šta će s njom uraditi, da li da šutira da li da uposli Garsiju, da li Marina, a uradio je ono što nikako nije želio- loptu je poslao između dvojice svojih igrača, prejako za Marina i prilika je propala.

Ova akcija označila je početak Zvezdinog košmara u drugom poluvremenu.

Razigrao se Korejac Son, koji je u 57. minutu poslije odlične i vrlo brze i precizne akcije Ndombelea i Dele Alija duplirao prednost Totenhema.

Četiri minuta kasnije isti igrač ponovo uspjeva da savlada Borjana, ovoga puta poslije akcije Denija Rouza i na semaforu je stajalo 0:3.

Pokušavao je trener Milojević izmjenama da prodrma svoju ekipu, ali se i to ispostavilo kao novi problem, jer je poslije treće izmene Pavkov doživio povredu, pa je Zvezda finiš meča dočekala sa igračem manje na terenu.

Brojčanu prednost Totenhema iskoristio je Eriksen, majstorskim udarcem pored Kanjasa u 85. minutu, za konačnih 4:0.

Da sve bude gore, u nadoknadi vremena Skip oštro startuje na Boaćija, pa je pitanje koliko je i njegova povreda ozbiljna...