log in

Crveno-beli kroz nezapamćenu dramu do Jang bojsa

Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Čitavih 60 minuta u revanšu izdržala je Zvezda sa igračem manje na terenu, junački se borila pogotovo u produžecima, a onda u penal-seriji...

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se večeras u plej-of Lige šampiona, pošto su poslije nevjerovatno dramatične penal serije bili bolji od Kopenhagena u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

U regularnih 90, pa dodatnih dva puta po 15 minuta, rezultat je bio 1:1, baš kao prije nedjelju dana u Beogradu, a u maratonskoj penal-seriji Zvezda je slavila sa 7:6, posle ukupno 22 izvedena penala na obje strane.

U plej-ofu, Zvezda će se za plasman u grupnu fazi Lige šampiona boriti protiv švajcarskog Jang bojsa.

Već prvi minut večerašnjeg revanša donio je veliko uzbuđenje, uz nezadovoljstvo Zvezdinih navijača. Crveno-beli su bili u napadu, Mirko Ivanić je prihvatio loptu u kaznenom prostoru Kopenhagena, gdje ga je na stopalo nagazio kapiten domaćih Zeka, ali za sudiju Mažejku to nije bio prekršaj za najstrožu kaznu

Pet minuta kasnije bitan detalj za kasniji razvoj utakmice, štoper Crvene zvezde Nemanja Milunović dobija prvi žuti karton jer je u skoku laktom zakačio napadača Kopenhagena N'dojea

Uslijedio je period igre u kojem je Zvezda imala blagu inicijativu, ne dozvoljavajući rivalu nijednom ozbiljnije da priprijeti

Bilja igra srpskog šampiona donijela je rezultat u 17. minutu, kada Marin odlično centrira sa lijeve strane, a Boaći izbjegava ofsajd zamku na ivici peterca, beži Nelsonu i šalje loptu u mrežu nemoćnog Gritebusta - 0:1

Bio je to rezultat koji je crveno-bele vodio u plej-of, pa se iz tog razloga Zvezda povukla, prepustila inicijativu domaćinu, koji doduše ni tada nije vršio neki žestok pritisak, ali pred sam kraj prvog poluvremena desio se pad koncentracije u odbrani Zvezde i odmah stiže kazna

Lijevi bek Bengtson je imao dosta prostora za centaršut sa lijeve strane, on je to odlično učinio, a N'Doje je sačekao loptu na drugoj stativi, gdje je bio bolji u skoku od Degeneka i Rodića i udarcem glavom savladao Borjana - 1:1

U poluvremenu je trener Crvene zvezde zamijenio Rodića i na teren poslao Žandera, ali pravi šok za crveno-bele tek je uslijedio početkom drugog dijela igre.

Igrao se 53. minut, kada je Marin lukavo izveo slobodan udarac, proigrao je Vukanovića, koji bježi svojim čuvarima i pogađa mrežu, ali taj gol nije priznat, jer je po procjeni arbitara fudbaler Crvene zvezde bio u ofsajdu.

Samo mint poslije toga, Milunović dobija crveni karton, tačnije drugi žuti, poslije gotovo identičnog prekršaja nad N'Dijeom, kao i u šestom minutu, opet lakat,opet je sudija to vidio i Zvezda je ostala sa igračem manje na terenu.

Trener Milojevuć je reagovao uvođenjem Pankova na poziciju štopera, a van terena morao je Kanjas, da bi nešto kasnije iz igre izašao i Boaći, koji se žalio i na povredu. Umjesto njega priliku je dobio Simić.

Do kraja regularnog toka igre, brojčano jači Kopenhagen je pokušavao da izvrši pritisak, ali izuzev prilike Viktora Fišera iz 74. minuta, opet nije bilo previše velikih opasnosti po gol Milana Borjana.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević je odlučio da u produžetke uđe sa Milanom Jevtovićem umjesto umornog Vukanovića, sa jasnim opredjeljenjem da, poslije prethodnog izlaska Boaćija i ulaska Simića, u ofanzivi ima dvojicu brzih i svježih igrača, koji bi iz kontri mogli da ugroze gol Gritebusta.

Prvi pokušaj takve kontre izveo je Mirko Ivanić u 95. minutu, ali ga ostali nisu pratili, bio je usamljen i Nelson je uspio da ga zaustavi na nekih tridesetak metara od gola Kopenhagena.

Domaći su potom vršili sve snažniji pritisak, Zvezda je bila pritisnuta u svoj kazneni prostor, a najveća opasnost viđena je u 101. minutu, kada su domaći imali nekoliko pokušaja, a sjajnom intervencijom Borjana poslije šuta Pepa, a uz pomoć Gobeljića, Zvezda je u ovoj situaciji uspjela da sačuva mrežu.

Dva minuta kasnije još jedna sigurna intevencija Borjana, a u 104. minutu nova opasna Zvezdina kontra koju je započeo Marin, nastavio Jevtović, ali nije uspio da pobjegne svom čuvaru. Na kraju prvog produžetka, Ivanić i Simić su bili u novoj kontri, koja je opet zaustavljena, ali Zvezda je pokazala da može da priprijeti, a kod domaćih se sve više uvlačila nervoza jer ne uspjevaju da iskoriste dug period igrača više.

Slična slika i u drugom produžetku, a novu odličnu intervenciju Milan Borjan je imao u 110. minutu, kada je Vind pokušao sa distance, a Zvezdin čuvar mreže je loptu izbio u korner.

Dva minuta kasnije, stvari počinju da se okreću u Zvezdinu korist. Žander je povukao kontru, Pep je pokušao da ga zaustavi, ali nije mogao bez prekršaja, koji je sudija Mažejka kaznio drugim žutim kartonom, pa su od tog trenutka i Kopenhagen i Crvena zvezda imali po 10 igrača na terenu, s obzirom je početkom drugog pouvremena isključen i Milunović.

Do kraja drugog produžetka, u 119. minutu još jedna velika opasnost po gol Zvezde, bila je to možda i najbolja akcija ekipe Kopenhagena od početka meča, ali Gobeljić još jednom sjajno reaguje i u posljednjem trenutku izbija loptu u korner ispred Falka.

Odmah zatim Falk izlazi, ušao je Sotiriu, koji odmah prijeti poslije kornera, ali ostalo je 1:1, pa je o putniku u plej-of morala da odluči penal-serija.

Tokom kraće pauze, najzanimljiviji detalj bio je kako je Boaći prenosio pozitivnu energiju na golmana Milana Borjana, a ČUDESNA penal-serija je tekla ovako:

Prva serija: Marin - prečka, Vind - 1:0 za Kopenhagen!

Druga serija: Ivanić - 1:1, Fišer - pored gola, ostaje 1:1!

Treća serija: Jevtović - ''nebu pod oblake'', Sotiriu, 2:1 za Kopenhagen!

Četvrta serija: Žander - 2:2, Bengtson - brani Borjan, ostaje 2:2!

Peta serija: Pankov - 3:2, Zeka - 3:3!

Šesta serija: Jovančić - preko gola, N'Doje - brani Borjan!

Sedma serija: Simić - preko gola, Bartolec - preko gola!

Osma serija: Degenek - 4:3, Nelson - 4:4